zo 8.30 John vd Aker en Sander Peeters 18.11.2 Hgm 10.00 Geert Thijssen, Mare en Johan Hermans 11.15 Martin en Tonny Heesen MISDIENAARS: ma t/m vr Roel Kersten en Ronny Holtackers LECTOREN: za 19.00 M Vennekens zo 8.30 J Heintjes 11.15 Mej G Reintjes GEDOOPT: Linda van Vegchel, Vullingsstraat 60 Vastenaktie: Met uw gift in de offerkisten achter in de kerk steunt de Vastenaktie initiatieven van groepen mensen in de Derde Wereld die zich willen bevrijden van armoede, uitbuiting en onrecht. HELP DE VASTENACTIE HELPEN 1 Kerktelllng in het weekend van 8/9 maart: Zaterdagvaond 19.00 uur 232 kerkgangers zondagmorgen 8.30 uur 48 kerkgangers 10.00 uur 139 kerkgangers 11.15 uur 127 kerkgangers Totaal 546 kerkgangers Te zijner tyd komen we hierop nog eens terug met wat ons te doen staat. Suggesties van uw kant in deze zijn altijd welkom. VERGEET HET VERLEDEN. Kun Je dan zomaar het verleden vergeten 7 Roept het verleden niet Juist veel vragen op 7 Is het "nu" niet alleen maar te begrijpen als Je ook het verleden kent? Een historicus wil het verleden neit vergeten, omdat hy daarin de sleutel vindt om het heden te begrijpen en de weg te wijzen naar een betere toekomst. Een psychiater zal met eindeloos geduld proberen om het verleden van mensen open te leggen om zo te ontdekken waar ergens een verkeerde ontwikkeling is begonnen. En bent u zelf ook niet een van die mensen die graag droomt over vroeger, over de tijd, dat je nog niet zo druk doende was met van alles en nog wat en nog zo onbezorgd leefde als een kind 7 Velen dragen het verleden met zich mee als een kostbaar bezit van allerlei doorleefde ervaringen en gebeurtenissen. Maar voor heel veel andere mensen betekent het ver leden een zware belasting. Dingen die toen gebeurd zijn, blijven hen hun hele leven achtervolgen of worden hun door hun omgeving steeds weer voor de voeten geworpen. Maar zo is het niet bij God Hij draagt ons geen zonden achterna. Als wij ons van harte bekeren en ons leven opnieuw op Jezus oriënteren, zet God een streep door het verleden vergeven en vergeten. Dat is een bemoedigende gedachte voor de twee laatste weken van de Veertigdagentijd, de Vasten. "Denk niet meer aan het verleden en sla geen acht op wat reeds lang voorby is Ik onderneem iets nieuws, het begin is er al: ziet ge het niet 7" Zo spreekt God de Heer (Jesaja 43,17). Pastoor P. Ewals

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 3