Mededeling: Langs deze weg willen wij leaereen die mee heeft gedaan aan de inzamelingsaktie voor de Kerk in Nood/Oostpriesterhulp onze hartelijke dank betuigen voor de vele goede gaven De opbrengst aan kleding bedroeg ongeveer 1000 kg. Kerk in Nood/Qostrpiesterhulp. BIJ JEZUS BLIJVEN. Christen-zijn is tegenwoordig niet meer zo vanzelfsprekend. Integendeel Het vraagt van Jong en oud een duidelijke en persoonlijke keuze. 'Bij Jezus blijven' wil zeggen God als Je Vader erkennen en Jezus als de gezondene van God erkennen en daar in Je leven rekening mee houden. 'Bij Jezus blijven' wil zeggen vertrouwen op Gods leiding in de wereld, hopen op God, die telkens weer nieuw is. Maar als Je tegenwoordig zo denkt en spreekt, dan riskeer je een breuk met Je vrienden, Je klasgenoten, soms met je familie. Je wordt dan al gauw uitgemaakt voor 'een heilig boontje' of zo iets. Misschien ondervindt u dat zelf ook wel eens 'Bij Jezus blijven' betekent ook bij de mensen zijn, bij iedere mens bij de oudere en bij de Jongere, bij de lijdende, bij de verbitterde, bi] de ontrechte, bij de homo, bij de hongerige, bi] de verslaafde En dat vraagt aanpassing, soepelheid, fijngevoeligheid in de omgang, dat vraagt ook het breken en delen van Je eigen welvaart, je eigen leven, het vraagt veel tijd van Je. En het heeft maatschappelijke gevolgen. Want als Je op die manier het evangelie wilt beleven, dan haal Je Je heel vaak verdachtmaking op de hals, dan laten je vrienden Je vallen als een baksteen, dan wordt je al gauw voor 'links' aangezien. Want orde en tucht en wetten en kerkorganisatie en leerstellingen - hoe belangrijk die ook zijn - worden toch altijd weer belangrijker geacht dan de mens, zelfs dan de lijdende mens. 'Bij Jezus blijven' is ook in onze dagen een uiterst riskante zaak geworden. Er Zijn er dan ook velen, die afhaken, die met de kerk (gemeenschap) niet veel meer te maken willen hebben. Misschien zijn ze teleurgesteld in die kerk, of is het uit angst om nog uit te komen voor je geloof in Jezus. Maar ga bij deze Jezus niet weg! Want 'bij Jezus blijven' houdt ook in, dat wij delen in Zijn kracht. 'Wie in Mij blijft, terwijl Ik blijf in hem', zei Jezus eens, 'draagt veel vrucht, want los van Mij. kunt ge niets Moge dit u allen sterken en bemoedigen om bij Jezus te blijven. Pastoor P. Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 3