18.3.11 KLEINDIEREN - SPORTFOKKERS - VERENIGING VBNRAY EO. Na onze eerste bijeenkomst d.d. 19-12-'85 hebben wi) mogen constateren dat er in de regio Venray terdege be hoefte is aan zo'n vereniging. Vele mensen zullen zich af vragen, wat is zo'n vereni ging? Nel, zo'n vereniging houdt zich bezig met het be geleiden van fokkers in de diergroepen welke hieronder vallen nl. raskonijnenras-hoenders ras-dwerghoenders, ras- sier- duiven, ras-watervogels, ras- siervogels. Ook houdt de vereniging zie bezig met het adviseren aan beginnende en gevorderde fokkers over het kiezen van een ras, het samenstellen van fokparen en foktomen, het verzorgen bij ziekten middels advies van de dierenarts, het houden van lezingen en vertonen van dia's en film over de diverse diergroepen, het bespreken van diverse ras sen op bijeenkomstenavonden welke meestal worden vooraf gegaan door een korte ledenvergadering. Er wordt ook een Jonge-dierendag georganiseerd, waarbij de Jonge dieren welke in het fokseizoen zijn gefokt door enkele erkende keurmeesters worden beoordeeld of ze goed, heel goed of minder goed zijn. Het houden van een jaarlijkse tentoonstelling waarbij alle leden van de vereniging hun dieren in tentoonstellingskooien opstellen om ze door erkende keurmeesters te laten keuren en aan het publiek te tonen, behoort tot een van de hoogtepunten binnen de verehiging. Mocht u ook interesse hebben om zich bij onze vereniging als lid aan te melden, neem dan kontakt op met: J. Swinkels, Gussenstraat 10, Leunen Tel. 80258 of J. de Klein, Past. Strijkerstraat 2, Leunen Tel. 95851. Onze volgende bijeenkomstavond waarop wij u meer kunnen vertellen, wordt gehouden op maandag 27 januari in café Martens, Albionstraat 32 te Leunen, aanvang 20.00 uur. Hopende velen te mogen begroeten, om zo meer bekendheid te geven aan deze vorm van sport, hobby K.S.V. VENRAIJ de secretaris, J. de Klein.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1986 | | pagina 12