DURF TE DROMEN 1 17.44.3 De ezel trekt de kar, omdat hem een wortel wordt voorgehouden, die hy nooit bereikt. Dit sombere mensbeeld beschreef de Franse schrijver Sartre; hij schrijft dromen zijn illusies, de feiten zijn verre van ideaal en toekomst is er niet. Wie werkelijk bezig is met het leven, weet, dat dit niet klopt wat Sartre schrijft. Zeker, we staan niet te juichen als we de krant lezen of het TV-journaal bekijken, maar het zou te gek zijn als alle mensen echt bij de pakken zouden neerzitten. Eerder zou de mentaliteit van de apostel Paulus realistischer zijn: 'Ik beweer niet, dat ik er al ben of al volmaakt, maar ik zet wel door.' Velen kennen uit eigen ervaring de ontmoediging. Je hebt je een ideaal gesteld, een toekomst uitgestippeld en dan valt het tegen: jezelf, de anderen, de kerk, de maatschappij. Daar kun je behoorlijk op afknappen, tenzij je geduld hebt en kunt genieten van de kleine resultaten, die er toch wel zijn, zonder je grote dromen te vergeten. Maar moet je je idealen dan op een laag pitje zetten 7 Heeft Jezus niet gezegd: 'Wees volmaakt zoals uw Vader in de hemel vol maakt is Inderdaad, maar daarmee wordt God geen eisenpakket, niet tot het onuitstaanbare goede voorbeeld. Nee,Jezus laat iets doorschemeren van Zijn droom wat zou het fijn zijn als in ons, mensen, de liefde die God in ons. heeft gelegd, meer kansen zou krijgen. Daarom is het onmisbaar om te dromen van een betere wereld. Dan vinden wij het diepste vdn onszelf terug. Dromen is zeggen we kunnen beter, we sluiten ons niet op in mislukkingen, we proberen van ons leven iets te maken ondanks alles. Hoe kun je het aan om vriendelijk te zijn, om iemand te vergeven, als je niet kunt dromen van een wereld vanvriendschap en rechtvaardigheid Als je echt als mens wilt leven, moet je blijven drömen van al het goede dat er ond ondanks alles toch ook is, omdat je in het leven niet opgeven kunt. Wie kan dromen wordt nooit verslagen. Maar wie droomt zonder anderen zal er-'weinig vreugde aan beleven. Een droom wordt sterker, naarmate er meer mensen aan deelnemen. Dromen van een kerk. zoals Jezus die bedoelt, is samen met anderen op weg gaan, is elkaar vasthouden in het geloof aan de blijde boodschap, die ons vrij maakt en doet leven, is samenkomen met elkaar rond de tafel van brood en wijn, waarin de Heer zichzelf aan ons geeft, om onze droom van een nieuwe hemel en een nieuwe aarde te voeden. Daarom, hou je droom niet voor jezelf, maar deel die met anderen, dan krijgt de liefde, die God in ons heeft gelegd, weer kansen, waardoor het leven de moeite waard wordt. Pastoor P. Ewals.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 4