17.39.13 Maandag 30 sept.Verhaal wordt voorgelezen maar niet helemaal, de kinderen maken het verhaal, af.. Daarna bespreking. Dinsdag Boekenmanifestatie. Woensdag Gesprek over boekenmanifestatie. Dingen die de kinderen heel leuk vonden gaan we in de klas doeh. Donderdag Gesprek - verschil tussen een verhaal op de TV zien of datzelfde verhaal lezen (laten voorlezen). Vrijdag Evaluatiegesprek - wat vond Je leuk - wat niet leuk aan dit projekt. Eerste periode Vanuit het boek '100 Jaar geleden' van het Schrijvers collectief worden de leerlingen geconfronteerd mat het dagelijkse leven van gewone mensen in verschillen de delen van Ne Ierland in dé overgangsfase naar het industriële tijdvak (l850-l870).Tn dit boek ètaiat Claartje Haas, geboren in 1851, centraal. Tweede periode: In 5 televisie-programma's volgt een meisje Uit het heden, Brigitte, de levensweg van Claartje Haas, waarbij Claartje zelf vertelt wat ze beleefde, maar vooral hoe ze het' beleefde; wat ze dacht en voelde. Derde periode: In dit afsluitende gedeelte wobdt inhoud gegeven aan begrippen als rechtvaardigheid, solidariteit en emancipatie; niet alleen voor toen maar ook voor nul L.V.B. VEULEN Maandag 28 oktober de gezamenlijke Agrarische STUDIEDAG in Turfhoeve, Middenpee1weg 1Sevenum. Het thema is: Mede Ondernemer-beroep-plicht-höbby. Ineleiding zullen gehouden worden door Mevr Andela Baur, 2e kamerlid, Mver All Bor en Mevr Sjan Coppen. Opgave t/m vrijdag 11 oktober door overmaking van 25,- t.n.v. Studiedag N-Limburg Agra Vrouwen Rabo 1119.37017 P Korsten, Groen straat 10, Panningen. In dit bedrag is inbegrepen lunch-koffie-consumptie. Verdere informatie bij onze Agra-contadvrouw Mia Geurts.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 14