SCOUTING DON BOSCO LEUNEN 17.3&.6 Het Jubileum-weekend dat afgelopen zaterdag en zondag werd georga niseerd is een grandioos succes geworden Nog net op tijd konden we vrijdagavond het spec,iale Jubileumnummer van de 'Kraakse Post' huis-aan-huis bezorgen. Nu moest iedereen op de hoogte zijn van wat er allemaal gebeuren ging op de Kraakse Pas 20 b« de blokhut. Van te voren was al dagen lang door de leiding en het SLOT gebouwd aan de aankleding van hèt terrein. Vrijdagnacht om half 2 was alles gereed. Het feest kon beginnen Toen zaterdag om 10.00 uur de Officiële Opening door P Leijssen was verricht, werd een begin gemaakt met het bpsspel. Na het middageten werd het grote Monypoly-spel opgestart. De 7 teams streden sportief tegen elkaar en na veel rekenwerk bleek de blauwe groep als winnaar uit de bus te zijn gekomen. Na een heerlijke warme maaltijd, verzorgd door het bestuur, werd in het theater het avondprogramma geopend door de Leunse Blaaskapel gevolgd door de vertoning van de jubileum-diaserie en 2 films, gemaakt door een verkennerpatrouille. Als laatste.volgde de Plyback-show'Stergroepen als Normaal en vele anderen traden op in het theater. De absolute topper werd het optreden van het vieze mannetje van Koot en Bie door Ivo Wauben en Ruud Leijssen. Zy sleepten dan ook de Playbacktrofeeeen prachtige trofee gemaakt door Johan Vermeulen en Jan Kuenen, in de wacht. De eerste dag zat erop, het kon eigenlijk al niet meer kapot De zondag begon echter slecht. De regen plensde met bakken uit de hemel. Na inspectie van de tochten, bleek dat ongeveer 5 km van de 10km route, normaal gesproken zeer-goed begaanbare boswegen, door al dat water onbegaanbaar was geworden. Die tocht werd dan ook geannuleerd. Gevreesd werd dat alles afgelast zou moeten worden, maar de weergoden waren ons 'smiddags gunstig gezind. Tot half 3 schreven 15 groepen in voor de tocht over 20 km. Meer dan 100 personen namen aan de tocht deel 'en gezien het slechte weer mag dat toch een groot succes genoemd worden. De strijd om de bovenste plaatsen was spannend en bleef dat ook tot de laatste groep binnenkwam. De officiële uitslag van de STRATEN-HIKE is: 1 Trynesstraat 31 punten, 2 Steegse Peelweg 33 punten, 3 Achterom 32 punten.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 7