17.36.3 ZONDAG 8 SEPTEMBER NATIONALE ZIEKENDAG Iedereen, niemand uitgezonderd, krijgt gedurende zijn leven in zijn naaste omgeving, maar ook vaak persoonlijk met ziekte en/of handicap ta makenvaak gepaard gaand met vereenzaming door het kwijtraken van oude relaties. Het is niet alleen.zinvol maar ook noodzakelijk, dat ieder mens dit onoerkend. Ongezond is het en van weinig werkelijkheidszin getuigend om de gedachte van 'zelf ziek kunnen worden te verdringen. Moge iedere gezonde op deze dag stilstaan bij het voorrecht van de eigen gezondheidmaar zich ook verplaatsen in het zelf ziek kunnen V/orden. Dan zal men ook daadwerkelOc een bijdrage willen gaan leveren on de huidige houding van onze maatschappij t.o.v. de zieke of gehandicapte medemens te verbeteren. Elke gezonde, die met deze gedachte bezig is, kan er niet anheen, niet als sooiaal individu en zeker niet als christen, zieken en gehandicapten te betrekken in zijn leefpatroon. Moge iedere gezonde op deze dag bij zichzelf nagaan of niet een verloren gegane relatie met een zieke of gehancicapte nersteld most worden en eens een bezoek brengen aan hem of haar, die zit of ligt te wachten op een echt kontakt van mens tot mens. Het doel van de Nationale Ziekendag is niet om slechts Sin dag in het Jaar aandacht te besteden aan de wereld van de zieke mens en zijn omgeving, maar de Nationale Ziekendag, hoopt onze bezinning rond de vragen van aandacht voor zieken te stimuleren en gaande te houden. Aandacht voor zieken ia gezond 1 Heel veel waardering spreken wij bi) deze ook uit voor de vele mensen van de nationale en ook plaatselijke vereneiging 'De Zonnebloem' voor wat zij allemaal doen en organiseren voor onze zieken. (togen wij hun werk blijven steunen. Pastoor P. Ewals. DAMESKOOR LEUNEN. Zaterdag 7 september zijn wij vrij van zingen. Meisjes, Jongens, heb Je woensdagmiddag vrij en coe Je graag aan sport en spel Kom dan van 2 tot 3 uur naar net clublokaal van het K.M.G.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 4