17.31.8 VENRAYS VREDESPLATFORM Zoals u wellicht weet, zal In september a.s. het Volkapetlonement plaats vinden. De tekst van dit Volkapetlonement is als volgt: - Ik keer mij tegen de kernbewapening. - zult rond 1 november een besluit nemen - over de plaatsing van kruisraketten - op Nederlands grondgebied. - Ik verzoek u dan NEE te zeggen tegen plaatsing. - Deze tekst zal staan op kaarten die elk huls in Nederland krijgt toegezonden. Het Is de bedoeling deze kaarten, voorzien van naam, en handtekening, terug te zenden (mits tegen plaatsing,natuurlijk) Het Venrays Vredesplatform heeft gemeend deze aktle te moeten ondersteunen. Dit gaat gebeuren door het zoveel mogelijk ophalen van die kaarten (huis-aan-huis) en dan deze gezamenlijk op te sturen aan het Landelijk Komité Kruisraketten NEE;afgekort K K N. Ook u kunt samen met familie, vrienden, kennissen en dorpsgenoten de beslissing over het al dan niet plaatsen van kruisraketten, beïnvloeden. Dat kunt u doen door de kaart die vla de PTT bezorgd wordt, goed te lezen, vervolgens te voorzien van naam en adres en handtekening en dan klaar te leggen voor de ophalers. Wanneer dat ophalen gebeurt In leder geval zoveel mogelijk ln de week van 9 september a.s. Mocht u de behoefte voelen direkt te reageren, dan kunt u ook zelf de kaart (voorzien van postzegel) op de post doen. U begrijpt dat als heel Nederland negatief reageert op eventuele plaatsing van kruisraketten, dit de politieke vertegenwoordigers die toch graag volgend Jaar bij de verkiezingen een goede start willen maken, wel aan het werk zet! Eenmaal genomen beslissingen dragen Immers verstrekkende gevolgen, die niet meer terug te draalen zijn. Namens het Venrays Vredesplatform, N«. de Best.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 9