11 Willem van Rens oftewel Muysers Willem Veulen van vroeger. Deze woonde met zijn gezin op de boerderij die vanaf de Veulenseweg gezien 50 meter achter de verbouwde boerderij van Antiekhandelaar Pouwels lag (Veulenseweg 39). Willem van Rens was een broer van Jacob en Gerard van Rens van de Muysersplats (zie afl 10).vandaar zijn bijnaam. Willem had 3 kinderen Peterhannes, Sebilla en Gerar- dus, waarvan Peterhannes erg groot en Gerardus tamelijk klein was. Peterhannes bouwde een nieuwe boerderij vlak langs de Veulense weg, trouwde met Adeleida Poels en begonnen daar te boeren. Adeleida was een zuster van de vrouw van Meyers Toon. Deze Meyers Toon was de vader van Meyers Johan van het Overbroek. Peterhannes is vroeg gestorven en zijn weduwe hertrouwde later met Victor Asselberghs van de Scheide. Victor en Adeleida, die geen kinderen hadden, nebben nog enkele jaren aan net Veulen gewoond. Daarna werd huis en grond verkocht aan Ties Kunen en gingen ze aan de Leunseweg in Leunen wonen. Sebilla, de dochter van Muysers Willem had intussen verkering gekregen met Ties Kunen. Deze woonde op de Kasteelboerderij van het 'Gebroken Slot' in GrubbenvorstOpmerkelijk is de afstand die er tussen beide plaatsen ligt. Vroeger was het doorgaans gebruikelijk dat een jongeman zijn zocht binnen loopafstand. Dat wil zeggen de afstand die hij op een zondagmiddag te voet heen en terug af kon leggen, want fietsen had men toen nog niet, laat staan auto's. De familie Kunen had echter voordien in Geijsteren gewoond en waarschijnlijk werden vandaaruit de kontakten al gelegd voor de latere verbintenis. In 1901 trouwden Ties en Sebilla en gingen op het ouderlijk huis wonen. Zij trouwden dus in bij Muysers Willem. Toen Victor Asselberghs in 1923 zoals hierboven omschreven, zijn boerderij verkocht aan Ties Kunen gingen ze daar wonen. In de loop der jaren kregen zij 6 kinderen Anna, Ser, Piet, Grada, Sef en Sjeng. Sjeng, de jongste zoon, trouwde met Mien Hesen uit Oirlo en zette het ouderlijk bedrijf voort. Toen deze daar mee ophield en in 1983 naar Oirlo verhuisde, vestigde Antiekhandelaar Pouwels zich in de verbouwde boerderij. Gerardus, de jongste zoon is ongetrouwd gebleven en heeft altijd bij zijn zuster gewoond. Toen Ties en Sebilla de boerderij van Victor Asselberghs hadden gekocht, kwam de ouderlijke woning leeg te staan. Wilhelm Arts ofte wel 'Pet ziene Helm' pachtte toen dit boerderijtje. Deze was een zoon van Peter Arts (zie aflevering 6). Helm heeft daar enige jaren gewoond om daarna naar de Antoniusstraat in Venray te verhuizen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 14