Op de elfde mei van het jaar 1835 trouwde Antoon met Elisabeth Peeters die geboren was op de 'Loonenhof' aan het Overbroek (thans Mé-ijs). Hij overleed in 1866 waarna zijn enig kind Hendrik Smits het. bedrijf van zijn vader voortzette. Deze trouwde op zijn beurt op 17 april 1868 met Maria Eibers die geboren was op de 'Neejsplats' aan hét Veulen. Toen deze Hendrik Smits enkele jaren later aan het Overbroek de boerderij 'De Goer1 kocht, kreeg de Bommeplats weer een. nieuwe pachter. Deze heette Martinus Dirks oftewel 'Bommeboer'. Hij was ge huwd met Bernadine Poels. In 1908 brandde de Bommeplats af, maar de kinderen Dirks die inmiddels eigenaar waren geworden, hebben deze weer herbouwd. Kinderen uit het huwelijk van Martinus en Bernadine waren: Hannes, Marte en Sef alle drie ongehuwd, Johanna gehuwd met Peter Koonings, molenaar in Leunen, Maria gehuwd met Antoon Peeters,smid in Borekhuizenvorst Lamberdina gehuwd met Gerard Houben uit Meterik. Deze laatsten gingen op de Bommeplats wonen. Zo kwam dus de familie Houben aan het Veulen. Grad zoals hij altijd genoemd werd, is behalve boer ook Jarenlang Wethouder en Loco-Burgemeester geweest. Zijn zoon Teng die trouwde met Ietje Broekmansnam het bedrijf van zijn vader over en ook een gedeelte van de politieke aspiraties. Teng was namelijk veie jaren raadslid van de Kerkdorpenfractie. In 1980 verhuisde de fam Houben naar Leunen en Kwam de fam Dings op de Bommeplats wonen. Zo zijn we dan weer terug bU het begin van het verhaal. Ik geef toe het is een hele kluif deze keer, maar wie het vatte kan die vatte het! Ps. Vorige keer stond vermeld dat wij in 1953 naar de Lorbaan ver huisden, dit moet zijn 1933. Grad Reintjes.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 10