17.20.13 CENTRALE VOOR PLEEGGEZINNEN Noord Brabant en Limburg. Kinderen en Jongeren vragen uw zorg. Wist u Dat er kinderen en jongeren zijn die door omstandigheden voor een kortere of langere tijd niet thuis kunnen wonen 7 Dit kan verschillende oorzaken hebben. Het kan gaan om een ongeval of langdurige ziekte van de ouders. Ook kan het gebeuren dat de Kinderbescherming bijspringt bv. wanneer de kinderen onvoldoende verzorging krijgen. Niet omdat de ouders onwillig zijn, maar meer omdat ze al of niet tijdelijk de situatie niet aankunnen. Er zijn spanningen in het gezin door werkeloosheid of scheiding. Wat de oorzaak ook is, die kinderen moeten onderdak. De een direkt, om even op adem te komen, de ander voor meerdere maanden of Jaren. Een pleegadres kan een goede bijdrage zijn in de oplossing van het probleem. Een met zorg uitgekiende plek, afgestemd op de wensen van haar of hem. Welke gezinnen zoeken wij We zoeken mensen die een kind of Jongere voor een kortere of langere tijd wil opvangen. Dit kan zijn als weekend-kontaktgezin als pleeggezin, als gastadres, als kortverblijf of als kostgezin. IEDEREEN, getrouwd of ongetrouwd, alleenstaand, met of zonder kinderen, op een flat in de stad of op een boerderij buiten wonend, jong of niet zo jong, kan in principe pleegouder worden. U hoeft geen bijzonder mens te zijn. Opleiding, inkomen, status, het is allemaal niet van belang om het te laten lukken. Wel, dat u het aandurft I Wie gaat dat betalen Er bestaat een onkostenvergoeding als u een kind of Jongere in uw gezin opneemt, wordt er niet rijk van, maar de vergoeding is kostendekkend. Wat doet de Centrale voor Pleeggezinnen Op de allereerste plaats zoeken wij voor kinderen en jongeren gezin nen die hun willen opvangen. Verder bereiden wij mensen zo goed mogelijk- op hun taak als pleegouder voor en geven wij zoveel mogelijk voorlichting op dit gebied. Hebt u belangstelling en wilt u meer informatie Neem dan kontakt op met osn bureau Centrale voor Pleegezinnen, Wllhemminastraat 30a, Sittard Tel. 04490-23123 (Hans Helwegen).

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 14