17.19.16 De ladder aan de ene kant, de kruiwagen aan de andere kant, zo'n 30-40 meter uit elkaar. Dan werden de bollen die 's winters ge sponnen waren tussen kruiwagen en ladder afgerold. Gewoonlijk waren het er 5 tot 10. Des te dikker en- des te sterker men het touw wilde hebben, des te meer van die bollen moesten worden af gerold. Tien strengen was een flink karretouw. Als deze strengen gesponnen waren, ging men aan beide kanten met de apparaten aan het draaien. Ieder in tegenovergestelde richting totdat het touw Zo zorgde vader ervoor dat de lange winteravonden waarop radio en TV nog volslagen onbekenden waren, toch nuttig doorge bracht werden. (wordt vervolgd) Grad Reintjes. INVOERING AV0NDZ0RG BIJ HET GROENE KRUIS VENRAY De Regionale Vereniging Het Groene Kruis Venray waaronder de plaatselijke Groene KruisverenigingenVenrayMeerlo en Wanssum ressorteren start met ingang van 1 mei 1985 met een beperkte avondzorg. Aan de hand van vooraf gestelde criteria gaan de avondzorg-wijk- verpleegkundigen tussen 20.00 uur en 22.30 uur zorg verlenen. De behoefte aan meer zorg wordt onder meer veroorzaakt door een toenemende vergrijzing van de bevolking en het feit dat steeds meer mensen de laatste periode van hun leven in de eigen vertrouwde omgeving willen doorbrengen. Verdere verschuivingen van de tweede lijns gezondheidszorg (ziekenhuizen, verpleegtehuizen enz.) naar de eerstelijns gezondheidszorg (kruiswerk, huisartsen enz.) ver zwaren het aanbod van zorg. Redenen genoeg dus om de zorgverlening uit te breiden middels avondzorg. Wie komt er in aanmerking voor deze zorg 7 In eerste instantie betreft dit patiënten die reeds in zorg zijn bij de kruisvereniging. In overleg met de eigen wijkverpleegkundige en/of wijkziekenverzorgende wordt vastgesteld of men voor deze avondzorg in aanmerking komt. Verder kan ook de wijkverpleegkundige die bereikbaarheidsdienst heeft, bepalen of er hulp nodig is. De bereikbaarheidsdienst blijft onveranderd en staat wekelijks in de regionale dorps- en weekbladen. Het bestuur en medewerkers van de Regionale Vereniging Het Groene Kruis Venray hopen dat deze uit breiding van zorg een nog betere ondersteuning voor de patiënten zal zijn.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 17