DORPSRAAD LEUNEN JAARVERSLAG_1984 Iedere maand kwam in De Ruuper een agenda en oproep tot bijwoning van de komende dorpsraadvergadering. Iedere maand een verslag van de diverse verenigingen afgevaardigd in de dorpsraad. Er werden in dit jaar 8x vertegenwoordigden uitgezonden naar recepties en andere evenementen. Mevr van Osch bezocht regelmatig aan huis de nieuwkomers in Leunen, bij welke gelegenheid zij een boekje over Leunen kregen aangeboden Op 28 december 1984 overleed Dhr Jenniskens, die namens de Bejaarden lid was van de dorpsraad. Er is tot nu toe nog geen plaatsvervanger voor hem gevonden. Raadslid J Reintjes, Gussenstraatwerd betrokken als adviseur bij de dorpsraad. Onderwerpen die verder aan de orde zijn geweest in 1984. 1 Verkeersvelligheld De verkeersporblemen bij het viaduct en die bij de Zuivelweg zijn opgelost. Bij het viaduct werd de afrit verlegd, waardoor het zicht van de automobilist op het fietspad werd verbeterd. Evenzo werd het fietspad bij de Zuivelweg enige meters in oostelijke richting opgeschoven voor een beter zicht. Deze twee verbeteringen werden tot onze tevredenheid snel achtereen gerealiseerd. In de Gussenstraat werden verkeersdrempels aangelegd om daarmee de snelheid van het doorgaande verkeer te verminderen. De plattegrond van Leunen zou binnenkort in een kast bij de Rabobank geplaatst worden. Enige rustbanken zijn nog her en der bijgeplaatst, ook aan herstel van de wegen werd gewerkt. In verband met bezuinigingen moesten enige lichtmasten vervallen. 2 Woningbouw. In januari was er op het Gemeentehuis een gesprek met Wethouder Willems en vertegenwoordigers van 8 dorpsraden betreffende de woningbouw. De 18 woningwetwoningen en de 14 premie A woningen aan de Vicarieweg zijn gereed gekomen en allen bewoond. Eveneens de 8 bejaardenwoningen. We wachten nu op de volgende nieuwbouw-ronde.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1985 | | pagina 9