BOERENBRUILOFT 1985 16.52.5 Iedere rechtgeaarde Venrayer ia dol op 'BROIWORST'want dit is het meest eigenste produkt van onze streek. De meest echte Venrayer die ik ooit gekend heb, SJang Zeegers, werd er zelfs naar genoemd, 'Bert Broi' en dat alleen maar on het feit dat als zijn zuster Anna hem wilde verwennen, zij de 'broiworst' per meter moest kopen, zo'n liefhebber was hij daarvan. Nu weet ik wel dat buiten Venray een produkt aangeboden wordt onder de naam 'braadworst' en dat er zelfs mensen zijn die beweren dat het een soort 'broiworst' zou zijn. Dit is laster van de ergste soort en gekruid door enorme jaloesie want buiten Venray is men inderdaad alleen maar op braadworst aangewezen. In Venray zelf wordt alleen maat 'broiworst'gemaakt. Als hier soms een braadworst gegeten wordt, waar niemand de noodzak van inziet, dan moet die van buiten Venray geimporteerd worden. Wie eenmaal broiworst' geproefd heeft kan geen braadworst meer zien. Nu vraagt u zich natuurlijk af, wat heeft dit verhaal met de Boerenbruiloft te maken???? Hou de geruchten gaan en ze worden zelfs steeds hardnekkiger dat dit jaar op de boerenbruiloft 'broiworst' gegeten wordt. Tja, ik kan me voorstellen dat u daar even stil van bent. Ik hoor u al meteen denken, maar dat moeten ze niet verder vertellen, als dat uitlekt, hebben we die dinsdag heel Venray op onze nek hangen, want voor 'broiworst' doet men daar de gekste dingen en dan kon het wel eens zijn dat wy hoogstens een velletje krijgen! Broiworst op de Boerenbruiloft dat maakt er natuurlijk een heel ander feest van. Als er nu nog maar aandacht ia voor het Bruidspaar en zich niet alles afspeelt rond die worst. De ontkerstening neemt ook hier weer toe. Op de volgende Boeren bruiloft zal er geen pastoor meer bij zijn. De 'broiworst' komt erbjj en de pastoor gaat eruit. Zo lijkt het wel of men van de pastoor 'broiworst' gemaakt heeft. De organisatie heeft beslist: liever 'broiworst' dan een pastoor. Uw laatste pastoor en herder op de Boerenbruiloft gaat dit zeer ter harte. Hy heeft slechts een troost Hy houdt ook van broiworst Het uitkomen van het Boerenbruidpsaar zal plaats hebben op zaterdag 12 januari 1985 om half elf 's avonds. Als daar nog maar zegen op rust zo zonder pastoor. De Algemene Leden Vergadering is op zondagmorgen 30 decemher 1981. om 11.00 uur in het Gemeenschapshuis van Leunen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1984 | | pagina 6