TOUR EN WIELBRCLUB OOSTRUM NAAR DERDE LUSTRUM 15.14.10 Tour en Wielerclub Oostrum heeft als doel het organiseren van evenementen op het gebied van de Wielersport, een en ander in de meest ruime zin van het woord. Het bestuur wil het programma uitbreiden, waarbij in eerste instantie wordt gedacht aan gezinsfietstochten voor pa, ma en de kinderen. Het programma kan dan eventueel worden uitgebreid met recreatie fietsers en/of een damesgroep. De tijd zal leren of iie groepen levensvatbaarheid hebben. De vereniging vindt dat ook op dat gebied een taak ligt. Een werkgroep is al bezig met de organisa tie van 4 recreatieve gezinstochten, die plaatsvinden op 1 mei, 12 juni, 21 augustus en 11 september. Bij de opzet van het jaarprogramma is het feit dat de vereniging, opgericht op 16 februari 1973, dit jaar 10 jaar bestaat, een belangrijke factor. In dat kader wordt een speciaal weekend programma georganiseerd rond de Wielerronde die op 5 juni gepland staat. Behalve de wedstrijd-licentie-houders kent de vereniging nog tourrenners (trimmers) en jeugdrenners. De Wielerwedstrijden worden georganiseerd onder auspiciën van De Nederlandse Wieier Bond te Echt. Voor de wedstrijd-licentie houders organiseert T.W.C.Oostrum jaarlijks een wedstrijd in Oostrum. Het ligt in de bedoeling om zelfs meer dan éën wedstrijd te organiseren, bv. in een van de kerkdorpen van Venray of in een van de maasdorpen. Verder is er een veldrit in de winter periode, welke eventueel met een tweede op een ander parkoers, het programma kan uitbreiden. De jeugd die zich gedeeltelijk onder de wedstrijd-licentie-hou ders bevindt en gedeeltelijk onder de tourrenners, zal dit sei zoen gericht worden begeleid. Er staat een jeugdtournooi onder auspiciën van de N.W.B. op het programma alsmede een jeugdweekend in de Ardennen. De Tourrenners die momenteel het grootste gedeelte van het leden tal van onze vereniging vormen, behouden in ieder geval hun tochten op de zondagmorgen, met begeleiding van de volgauto. In het jaarprogramma zijn opgenomen een weekned Ardennen, een weekand-uitwisseling met een tourclub uit Duitsland, langs de Moezel en de ritten naar Zuid-Limburg.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1983 | | pagina 11