VERKIEZINGEN DORPSRAAD VEULEN 15.10.10 Weet u het nog, 19 en 20 maart dorpsraadverkiezingen in Veulen. Komend weekeinde ontvangt iedere stemgerechtigde inwoner van Veulen de oproepkaart. Stemgerechtigd zijn de Veulenaren van 16 Jaar en ouder. Wie né zonaag. nog geen oproep heeft ontvangen, moet dit even doorgeven aan de afdeling Bevolkingszaken van de Gemeente tel. 04780-83838, toestel 138). In de publikatie van vorige week, over de verkiezingen, was een klein foutje geslopen met betrekking tot de openingstijden van het stembureau. Daarom nogmaals Het stembureau is geopend: zaterdag 19 maart van 19.30 - 20.30 uur zondag 20 maart van 10.30 - 13.00 uur. Een Dorpsraad? Over de zin of onzin van een dorpsraad is al veel geschreven. Immers in een heel kleine plaats zijn de bewoners heel goed op de hoogte van wat er reilt en zeilt, en zij zijn er bij betrokken, zodat je daar niets aparts voor hoeft te organiseren. Maar toch is de behoefte om inspraak te krijgen, en als dorps bewoners het aanzien en gebeuren in het dorp te bepalen, al duidelijk genoeg gebleken. Daarnaast heeft de Gemeente behoefte aan een gestuktureerd kontakt met de dorpen en haar bewoners» om nog 'behoorlijk» te kunnen besturen en juist die zaken aan te pakken, waar de bewoners het meest mee gebaat zijn zij het dat dit niet altijd succesvol kan gebeuren). En achterwege te laten wat men niet wil. In overleg met de dorpsraden is door de Gemeente een lijst ge maakt met onderwerpen, waarover de Gemeente de dorpsraad om advies vraagt voordat een beslissing wordt genomen. Voorbeelden van deze onderwerpen zijn: Straatnaamgeving bestemmingsplannen, kermissen, soort-en spelvoorzieningen, gemeenschapsruimten en verkeersmaatregelen. Verbetering van de leefbaarheid van kleine dorpen is een proces dat door de betrokken bewoners zelf gaande moet worden gehouden. De dorpsraad speelt hierin een belangrijke rol. DE DORPSRAAD IS ER V00B KOM OP EN STEM! De Dorpsraad Veulen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1983 | | pagina 11