DORPSRAAD LEUNEN 14.32.4 VERKEERSVEILIGHEID IN LEUNEN Sinds een aantal maanden proberen wij als dorpsraad, de verkeers veiligheid op een aantal punten in Leunen te verbeteren. Viaduct Leunseweg-Deurneseweg Hier hopen wij via druk op Gemeente, Politie en Provinciale Staten, de indertijd toegezegde verplaatsing van de afrit vanuit de richting Wanssum te realiseren. Aansluiting Zuivelweg op de Albionstraat/Leunseweg: Voor fietsers en bromfietsers vanuit de richting Venray is dit een gevaarlijk punt. Vanaf de Zuivelweg is het fietspad haast niet zichtbaar en ook geen enkel verkeersbord geeft aan dat hier een fietspad is. Daarbij komt nog dat de wegwijzer aan de overkant vaa de. Albionstraat staat. Al met al een bijzonder gevaarlijkse situatie en daarom zullen wij bij de betrokken instanties blijven aandringen op een verbetering hiervan. Doorverbinding Loenerveld-Rondeveld Fietsende kinderen vanuit dit paadje steken direct het Rondeveld over. Gezien de bouwaktiviteiten aan het Rondeveld komen hier steeds meer automobilisten die niet op de hoogte zijn van deze situatie. Met de eigenaar van dit pad wordt bekeken welke maat regelen hier genomen kunnen worden. De snelheid op de Albionstraat: De politie zal in de toekomst (nog) intensiever snelheidscontroles uitvoeren. Opmerkelijk is dat controles in de andere kerkdorpen laten zien dat het meestal de eigen inwoners zijn die de snelheids limiet (50 km) overschrijden. Het zal eenieder duidelijk zijn dat iedere verkeersdeelnemer mede verantwoordelijk is voor de verkeersveiligheid! HET TRAPVELDJE Meer en meer bereiken ons klachten over ongelukjes en schade veroorzaakt door voetballende jeugd. Ons dorp beschikt over een prachtig trapveldje waarop het echter verboden was om op te voetballen. Dit trapveldje zou in April al in gebruik geno men worden. Nog steeds is de Gemeenteondanks aandringen van de dorpsraad, achterwege gebleven met het plaatsen van doelen en ballenvangers. Afgelopen week zijn de borden door ons ver wijderd en is het trapveldje (onofficieel) geopend. De jeugd mag hier nu voetballen zodat de. kerk, het kerkplein en de school- speelplaatsen alsmede de omwonenden gespaard kunnen blijven van ongelukken en schade.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1982 | | pagina 5