S.V. LEUNEN LEUNEN 2 IS KAMPIOEN! 11.20.5 Wederom groot feest bij S.V.Leunen. Woensdagavond 12 mei wist Leunen 2 in het Horster sportpark opnieuw het Kampioenschap te grijpen door een 2-1 winst in de zeer spannende beslissings wedstrijd tegen GFC 2. Na het succes van vorig seizoen (Kampioen in de 2e klasse), was het motto voor dit seizoenhandhaving in de 1e klasse afd.Limburg. Aanvankelijk leek voor Leunen 2 ook een plaats in de middenmoot weggelegd, maar na de winter stop lieten de koplopers het afweten en bleef het 2e elftal 9 wedstrijden ongeslagen en werd zo vanzelf de nieuwe koploper. Deze hoge positie werd tot voor de laatste wedstrijddag gehand haafd 2 punten voorsprong op de concurentie met nog 1 thuis wedstrijd tegen BEVO 2. Maar helaas, degradatiekandidaat BEVO zorgde voor de grote verrassing door deze wedstrijd met 0-2 te winnen. GFC 2 was langszij gekomen en er kwam een beslissings wedstrijd aan te pas. In de eerste helft was Leunen de betere ploeg maar enkele goede kansen werden gemist. Vijf minuten voor rust scoorde GFC wel en zo stond het met de pauze 0-1In het begin van de 2e helft dicteerde Leunen 2 het spel. Al na vijf minuten was het raak: laatste man André Smedts ging mee naar voren én zorgde voor de gelijkmaker. Leunen ging door en nam tien minuten later de leiding. Sjaak Weijs rondde een snelle Leunse aanval bekwaam af: 2-1. Het laatste enerverende half uur slaagde Leunen erin de voor sprong vast te houden. Het verlossende eindsignaal maakte aan alle spanning een einde. Leunen 2 was weer Kampioen! Een erg mooi afscheidscadeau voor de scheidende trainer Gé Ummenthum. Een prachtig succes ook voor Harrie Litjens, die de laatste weken vele zenuwslopende uren langs de lijn had doorgemaakt. Na de champagne en de bloemen vertrokken de kampioenen richting Leunen. Daar aangekomen werd tegen tien uur het Kampioenschap aan de inwoners bekend gemaakt door de luid toeterende rij auto's met het feestvierende elftal. Het elnapunt was het club lokaal waar het weer volop fe sten was tot in de kleine uurtjes Het seizoen is voor Leunen 2 nog niet afgelopen. Het Kampioen schap in de 1e klasse L geeft recht op het spelen van een "nakompetitiemet 4 andere kampioenselftallen uit de 1e klasse. Deze 5 teams gaan strijden om 4 promotie-plaatsen naar de 2e reserve-klasse KNVB. De namen van de 4 verre en onbekende tegen standers zijn: Roermond 2, Bekkerveld 2 (uit Heerlen), Nieuw Einde 2 (uit Heerlerheideen Schimmert 2.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1982 | | pagina 6