Naar aanleiding van:AAN ALLE ARNAVALIgTEN VAN HET DARTELE VEULE Reagerend op het artikel van een onbekende schrijver willen wij ingaan op enkele voorbarige beweringen en onduidelijkheden. A.P.K. Veulen is vorig Jaar opgericht met behulp van een start subsidie, een bedrag met een behoorlijk aantal cijfers voor de komma, gedoteerd door Carnavalsvereniging Het Dartele Veule. Verdere subsidiëring van deze zijde kan echter niet worden ver leend. Als autonome vereniging zal zij voor haar eigen middelen werving zorg moeten dragen. Mocht A.P.K. Veulen van mening zijn voldoende merites te hebben om voor subsidiëring van overheids wege in aanmerking te komen dan nog mag van deze heren worden verondersteld die, als oud-prinsen toch gewend zijn geweest om zich in hoge kringen te bewegen, dat het Ministerie van Land bouw en Visserijondanks de agrarische samenstelling van de populatie van hun prinaendom hiervoor niet de aangewezen instan tie is. Hiertoe verwijzen wij naar de brochure 'Wegwijs in premieland', die jaarlijks door een zestal departementen wordt uitgegeven. Het meest voor de hand liggende ministerie onder welks competentie een dergelijke subsidiëring zou kunnen vallen is dat van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk met momen teel aan het hoifd de thans A7-jarige Minister A.A.van der Louw tot voor kort Burgemeester van de stad Rotterdam. Wellicht zal deze minister voor de meesten tussen het grote publiek ook beter bekend zijn dan zijn collega van het departement van Landbouw en Visserij. Mocht ondanks alle bemoeiingen afwijzend worden beschikt op een eventuele subsidieaanvrage, al dan niet tengevolge van butgetaire bezuinigingsmaatregelen, dan willen wij A.P.K.Veulen in overweging geven om de gebruikelijke meterslange krentemik met aanzienlijk aantal sneetjes te reduceren tot meer normale pro porties! Verder is er in dat artikel sprake van de oprichting van de OUD-PRINSESSËN. Zijn deze schepsels dan niet meer in staat om zichzelf op te richten? Naar onze mening kan hulp van buitenaf hierbij beperkt blijven tot het in de plastische chirurgie bekende begrip 'lifting' van enkele details en kan volledige 'lifting' avn deze personen voorlopig achterwege blijven. War er met behulp van loetje dient te gebeuren is ons een vol komen raadsel (Kramers Nederlands Woordenboekloet=krabber). En....wat doet men zoal met een krabber? Verwijderen van oude verflagen? Bestrijden van jeuk? Hoe dit echter in verband kan worden gebracht met oud-prinsessen is voor ons niet helemaal duidelijk, vandaar dat er de nodige vraagtekens bij werden geplaatst. Misschien brengt carnaval 1982 opheldering. We wensen iedereen prettige dagen. PenningmeesterTHarrie^en_Vor3t_Plgt_van_Het-Dartele_yeule1

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1982 | | pagina 13