DORPSRAAD LEUNEN 14.2.4 VERKIEIZNGEN Vroeger werden door de gemeente regelmatig beslissingen genomen zonder dat de bevolking erbij betrokken werd. Omdat Venray toen nog klein was de dorpen nog een hechte gemeen schap waren en de leden van de Kerkdorpenfraktie wel wisten wat er gaande was op een dorp, was dit misschien niet zo'n groot probleem. Venray is gegroeid en besturen in Venray is ingewikkeld geworden- Bovendien krijgen de beslissingen een steeds grotere reikwijdte. D oor gebrek aan informatie zijn en worden fouten gemaakt en beslissingen genomen zonder men wist wat de gevolgen waren. De dorpsraad kan een belangrijke informatieve rol spelen. Het gemeentebestuur wil graag de bevolking zoveel mogelijk bij haar beleid betrekken. In het begin van de 70-Jaren is in Leunen een groep vrijwilligers gestart de belangen van het dorp Leunen te behartigen. Hieruit is uiteindelijk de dorpsraad ontstaan. De Gemeente speelde hierop in door de dorpsraad als een vertegen woordiger van het dorp te gaan zien. De gemeente werd geïnformeerd en de belangen van het dorp werden behartigd. De Dorpsraad doet zeer veel moeite om de inwoners van Leunen te informeren en te betrekken bij haar werk. De gemeente vindt dat erg belangrijk. De inwoners van een dorp moeten zelf kunnen uitmaken wie in de dorpsraad zal zitten. Daarom organiseert de dorpsraad in samenwer king met de gemeente Venray, eens in de 4 jaar, Dorpsraadverkie zingen op 27 en 28 februari a.s. Iedere Leunenaar 18 jaar of ouder kan zich kandidaat stellen. Denk er eens over na? Inlichtingen en opgave vóór 29 januari bij Marcella Deliën.Tel.85053 LUCHTBUKSVERENIGING DE ROOS De Roos 1 vrij. De Roos 2 1056 ringen - Trefpunt 2 (Sevenum) 1076 ringen Hoogste schutter was G Loonen met 269 ringen. De Roos 3 vrij. De Roos 4 971 ringen - Trefpunt 3 (Sevenum) 1050 ringen Hoogste schutter was Th Strijbosch met 254 ringen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1982 | | pagina 5