der wil bekwamen op het terrein van algemene ontwikkeling, kan op de Avond - Mavo terecht. Ce vakken die er gegeven worden zijn: Nederlands - Frans - Duits - Engels - Geschiedenis - aardrijkskunde - biologie - natuurkunde - scheikunde - wiskunde en handelskennis. De leerlingen gaan zich voorbereiden op het Mavo - diploma en het is de bedoeling dat zij, geholpen door de schoollei ding, ZELF een vakkenpakket samenstellen, dat aansluit bij hun interessen, hun capaciteiten en hun toekomstplannen. De enige vakken die ieder MOET nemen zijn Nederlands en één vreemde taal, dus Frans, Duits of Engels. Een vakkenpakket bestaat uit zes vakken. Misschien slaat sommige geïnteresseerden nu al de schrik om het hart, omdat ze dat toch wel zwaar vinden: zes vakken en dat dan nog wel allemaal in de avonduren en vrije tijd. Voor deze mensen bestaat de mogelijkheid om minder dan zes vakken te nemen. We kennen namelijk het systeem van Deelcertificaten: een leerling volgt bijvoorbeeld slechts drie vakken en als dat met gunstig gevolg is verlopen, krijgt hij drie Deelcerti ficaten ofwel deeldiploma's waarvan de behaalde cijfers onbe perkt geldig blijven. Deze leerling gaat daarna drie andere vakken volgen en behaalt zo een volledig diploma. Het zal duidelijk zijn dat hij op deze manier langere tijd nodig heeft om het gewenste diploma te halen dan wanneer hij zes vakken ineens zou hebben genomen. Maar hij kan wel rus tiger werken, hij bepaalt als het ware zelf zijn tempo. Nog een voordeel van dit Deelcertificatensysteem: voor diege nen die al een Mavo - diploma op zak hebben, maar tot de ont dekking zijn gekomen dat het daarop vermelde pakket toch niet helemaal voldoet. Zij kunnen dan een vak kiezen dat zij graag op huü diploma zouden hebben, zij volgen de lessen in dit vak, doen examen in dat vak en maken zo hun diploma op maat. De Avond-Mavo leidt dus op voor het Mavo-diploma, waarmee men dan eventueel weer verder kan studeren op een hoger niveau, bijvoorbeeld: Havo, Meao of Praktijkdiploma's (S.P.D. of M.B.A.) Naast deze diploma - gerichte studie kan men zich ook bekwa men in een of meerdere vakken waarin men speciaal geïnterres- seerd is, maar waarin men niet speciaal examen wil doen. Men zou zich kunnen voorstellen dat iemand meer wil weten over Wiskunde, wat hij of zij vroeger nooit gehad heeft. Zo iemand kan zich dan laten inschrijven voor dat vak en de lessen in dat vak volgen. De Avond-Mavo duurt drie jaar en de lessen zullen gegeven word en op drie avonden per week in de lokalen van de Mavoschool "De Kolk", Min. Ch. Buysstraat 1.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1979 | | pagina 9