DORPSRAAD LEUNEN Verslag vergadering 11 dec. 1978. Verkeersveiligheid. De dorpsraad heeft van de gemeente een brief met tekening ontvangen, waarop de maatregelen staan aangegeven die de gemeente wil treffen om de verkeersveiligheid in Leunen te verbeteren. Het gaat om de volgende maatregelen. - Oversteekplaats Albionstraat. De gemeente heeft contact gehad met de Provinciale waterstaat. Deze attendeerde de gemeente op het volgende probleem: Nabij de oversteekplaats liggen een tweetal bushaltes, waar stoppende bussen het zicht belemmeren voor overstekende voetgangers, terwijl automobilisten door een eventuele vluchtheuvel geen mogelijkheid hebben om uit te wijken. Voorgesteld werd om te volstaan met het plaatsen van borden "overstekende kinderen" (er zijn borden geplaatst van "nadering oversteekplaats voetgangers") en het opnieuw overschilderen van de suggestiestrepen. De gemeente wil dit voorstel uit voeren. De dorpsraad is van mening dat dit gezien de situatie geen oplossing is, en zal met de gemeente hierover contact opnemen. - Hoek St. Apolloniastraat - Kapelweg. Waarschuwingsbord "overstekende kinderen" aan de zuidzijde (Deze borden zijn al geplaatst). - St. Catharinastraat Bij de uitmonding van de Kapelweg geleidestrepen en een door getrokken asstreep in de bocht van de weg aanbrengen bij de aansluiting Gussenstraat Op de kapelweg zal verder een"sluisje" worden aangebracht nabij uitmonding op de St,Catharinastraat. - Steegsepeelweg Nabij het bord "Bebouwde kom Leunen" zal op het wegdek "50 km" worden aangebracht. De gemeente is van plan (afhankelijk van de weersgesteldheid) de voorgestelde maatregelen medio december uit te voeren. Open dag Leunen Indien er voldoende belangstelling is, zal de dorpsraad samen met alle verenigingen een "Open dag" organiseren medio najaar 1979. De verenigingen worden binnenkort hierover benaderd. De volgende vergadering is 8 januari 1979»

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1978 | | pagina 6