LIJST 2 KERKDORPEN VEKRAY PROGRAMMA 1978 - 1982 De kerkdorpenfractie komt voort uit een samenwerkingsverband van de tien Venrayse kerkdorpen. Haar fractie telt thans zeven leden, welke met haar achterban, waarin alle kerkdorpen vertegenwoordigd zijn, mede gestalte geeft aan het gemeentelijke beleid. Zij gaat er daarby vanuit dat haar bestaansrecht mede gevormd wordt doordat eenderde van de totale Venrayse bevolking op de dorpen woont en elk dorp een geheel eigen problematiek kent, o.a. op het gebied van de ruimtelijke ordening, onderwys en welzijn. De kerdorpenfractie treedt daarbij niet op vanuit het standpunt dat alleen het belang van de kerkdorpen gediend moet worden, maar wil een positieve bijdrage leveren t.a.v. het totale beleid voor geheel Venray. PROGRAMMA. Bij al hetgeen hierna gezegd wordt, is het goed te bedenken dat de gemeentelijke overheid in hun beleid in belangrijke mate afhankelijk is en blijft van het beleid wat door hogere overheden wordt gevoerd. (Rijk en Provincie) Het hierna volgende programma moet gezien worden als een programma in hoofdlijnen. FINANCIËN Voor de realisering van een te voeren beleid zal het nodig zijn te beschikken over de noodzakelijke financiële middelen. Deze worden bepaald doort -- uitkeringen uit het gemeentefonds, -- eigen jaarlijkse inkomsten. Naast de gelden, die noodzakelijk zijn ter bekostiging van de jaar lijkse lasten (voor een deel voortkomende uit reeds gedane inves teringen) dient de nodige ruimte gevonden te worden ter dekking van nieuwe investeringen. Dit heeft tot gevolg dat, naast de zorg om te komen tot een evenwichtige verdeling binnen de te onderscheiden beleidssektoren, er prioriteiten gesteld dienen te worden. Niet alle in de toekomst uit te voeren wenselijke kapitaalswerken zullen ter hand genomen kunnen worden zonder extra subsidies.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1978 | | pagina 8