ORGELCOMITE VENRAY In de afgelopen jaren zijn in Venray verschillende orgelconcerten gegeven, zowel in de Grote Kerk als in de Vredeskerk. Aanvankelijk kwamen deze concerten- tot stand door bemiddeling van de culturele raad Limburg in samenwerking met de gemeente Venray. B$ het eerste concert werd bemiddeld door de heer Jean Wolfs, hoofddocent orgel aan het conservatorium te Maastricht. Dit con cert had plaats in 197^ Toen werd het orgel bespeeld door de uit Dresden (DDR) afkomstige organist Christian Collum. Een jaar later kwam de Tsjechische organist VAclav Rabas naar Venray. In dat jaar werd tevens met groot succes in de Vredeskerk een concert gegeven door Bernard Bartelink, organist van de St.Bavo te Haarlem. In 197.6 werd een concert ver zorgd door Andreas Buschnakowski uit Karl Marxstadt. Na dit concert- werd het idee geboren de organisatie in handen te geven van een speciaal comité. Op 11 augustus van het vorig jaar organiseerde dit comité in oprich ting een eerste concert. Ruim 300 muziekliefhebbers luisterden toen naar de amerikaanse organist Fran Speller. De onverwacht grote be langstelling voor dit concert heeft tot de definitieve oprichting van het orgelcomité geleid. Dit. comité wordt gesubsidieerd door de gemeente Venray en stelt zich ten doel jaarlijks één of twee orgelconcerten te organiseren, alsmede meer bekendheid geven aan orgelconcerten in. de regio. In het comité hebben zitting de heren R. Berben, H. Graste, H. Thijssen, J. v.d, Tillaart en namens de gemeente W. v.d. Brule. Momenteel wordt door het comité een concert voorbereid, dat op 27 april a.s. zal worden gegeven door Louis Toebosch uit Tilburg, een van de bekendste organisten van Nederland. Hij .won als eerste het beroemde orgelimprovisatieconcours te Haarlem. Inmiddels heeft Frank Speller laten weten, dat hij in 1979 een tweede concertreis door Europa hoopt te maken en daarbij graag weer in Venray wil concerteren. Noteert 0 alvast: Donderdag 27 april 1978 om 20.15 uur orgel concert door Louis Toebosch in de Grote Kerk.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1978 | | pagina 10