OPRICHTING "VERENIGINGSRAAD" TE VEULEN In de afgelopen periode zijn er in Veulen een aantal bespre kingen gehouden betreffende een te realiseren jeugdruimte in Veulen. Alvorens een nadere uitvoering te geven met betrekking tot het mogelijk realiseren van een jeugdakkommodatie, waren de afgevaardigden van de diverse sooiaal-kulturele organisaties in Veulen de mening toegedaan dat, mede op grond van een aan tal leemtes die er aanwezig waren, men eerst tot een juridi sche struktuur rechtspersoon, zou moeten komen. Vooral bij het "stichten" van een akkomodatie, is een vereniging/stichting met rechtspersoonlijkheid noodzakelijk. Tevens is het wenselijk dat m.n. Jeugd- en Jongerenwerkorga nisaties enige vorm van rechtspersoonlijkheid bezitten. Rechtspersoonlijkheid heeft bepaalde voordelen, ondermeer: - Bestuursleden die handelen in overeenstemming met genomen bestuursbesluiten, zijn niet met hun eigen vermogen aan sprakelijk voor de eventuele gevolgen van hun dadenj - Door het bezitten van een rechtspersoonlijkheid wordt voldaan aan de voorwaarden van de overheden, die namelijk rechtspersoonlijkheid als eis stellen alvorens te willen subsidiëren. Om geen afzonderlijke verenigingen/stichtingen, is rechts personen, in Veulen te stichten is het de bedoeling het geheel van sooiaal-kulturele organisaties onder één rechts persoon te brengen t.w. "Verenigingsraad Veulen". De leden van deze verenigingsraad zijn in principe alle organisaties op sociaal-kultureel terrein in Veulen. Naast de Ledenraad zal er een bestuur worden gevormd. Op donderdag 13 april a.s. zal de Verenigingsraad voor de 1e maal bij elkaar komen en zal er een bestuur worden geko zen. Mochten er personen zijn die zich kandidaat willen stellen voor het te vormen bestuur, of zijn er organisaties die personen kandidaat willen stellen, dan wordt hiertoe de mogelijkheid geboden en wel vóór zondag 9 april a.s. Opgaven te doen bij de heer Jao. Geelen, Brugpas 2? te Veulen tel. 0^780-1907.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1978 | | pagina 9