STICHTING PAX-CHRISTI KINDERHULP De vakantiespreiding in de Bondsrepubliek Duitsland heeft tot gevolg dat de Nederlandse Stichting Pax Christi Kinderhulp sombere vooruitzichten heeft op het welslagen van de ook dit jaar plaatsvindende reis van West-Berlijnse kinderen naar ons land. In enige streken van ons land zullen de meisjes en jongens namelijk verbleven als daar voor de Nederlandse speelkameraadjes de schoolbel weer is gaan rinkelen. Pax Christi Kinderhulp heeft met de regering van Wefct-Berlijn afgesproken dat op 2 treinen met elk ca. 800 kinderen gerekend kan worden. De laatste jaren is het telkens gelukt om ca. 1600 1700 bij Nederlandse vakantie-ouders. te plaatsen. Maar of het dit jaar zo vlot zal verlopen, is de grote vraag van het Pax Christi Kinderhulpbestuur. De kinderen komen aan op woensdagmorgen 3 augustus en vertrekken donderdagavond 7 september. Dus na een verblijf van 5 weken. Kortgeleden heeft Pax Christi Kinderhulp van de Berlijnse senaat voor jeugd en sport het dringend verzoek gekregen nog jarenlang met de aktie door te gaan, mede omdat ook in Berlijn de noodzaak van een uitzending van 3 tot 5 weken telkens weer blijkt. Hoewel de aanwezigheid van de Muur, die beide stadsdelen nadrukkelijk scheidt, niet meer zo'n zware tol. vraagt van de samenleving in West, blijft deze scheiding zijn invloed uit oefenen. Wefet-Berlijn is verre van ideaal om in te wonen. De samenleving is op sommige punten zodanig ontwricht dat in tienduizenden gezinnen problemen voorkomen. En het kind is dan meestal de pineut: Laat de Berlijnertjes niet het kind van de rekening worden, betoogt Pax Christi Kinderhulp al jaren. Recente televisie-uitzendingen illustreerden treffend do gegroeide situatie. Enerzijds een sterker wordend contact- tussen de twee Duitslanden (ondanks van tijd tot tijd de bekende steekspelletjes) anderzijds de onzekere toekomst voor het weste lijk gedeelte, dat in steeds sterkere mate economisch afhankelij ker gaat worden van de Bondsrepubliek. Op de Kurfïïrstendamm en omgeving, hartje West-Berl^i, is weinig te merken van sociale- en maatschappelijke mistoestanden. Voeg daarbij de onmogelijkheid voor tienduizenden Berlijners om in de weekenden met hun kinderen er op uit te trekken. De verpozing vindt in de directe woonomgeving plaats.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1978 | | pagina 7