Hij noemt deze doek een hongerdoek. Hij -• de doek - is ons ter beschikking gesteld bij gelegenheid van de Vastenaktie. Een korte uitleg volgt hieronder: I De eerste broedermoord van Kaïn op Abel. Het respectloos omgaan met anderen; onverschilligheid mot onze medemens. XI. Een tafereel dat mensen voorstelt die alleen hun eigen zaken behartigen en zioh voor niets anders interesseren. III. Alleen Noê en de zijnen houden rekening met God. IV. De boog maakt een scheiding tussen chaos en nieuwe aarde. V» De gehate en kleine tollenaar Zacheus kan Christus niet zien.^Zijn medemensen keren zioh van hem af. VI. Zacheus klimt in een boom en Christus ziet hem VII. Bachaia spreekt met Christus en ervaart een. bevrijdende ommekeer. VIII. De ontmoeting van Christus met Zacheus heeft Zacheus totaal veranderd. Door zijn edelmoedigheid komt een einde aan zijn geïsoleerd-zijn. IX. Christus neemt alle mensen ernstig of ze nu zijn, rjjk of arm, ziek of gezond, blank of zwart, ledereen mag rekenen op Christus' vriendschap en liefdevolle ontferming. X. Voor God is het niet te min zich om de honger te bekommeren. Christus brengt in zijn persoon troost, voedsel, genezing en vergeving. Middenin het doek (zonder nimmer) het beeld van Christus in de wijnpers (een geliefde afbeelding uit de middeleeuwen). Dit herinnert ons aan onze Verlossing uit lijden en dood, geeft ons hoop van leven en uitzicht op een volmaakt bestaan. JEUGDCOMMISSIE LEUNEN Bestuur en leden van de Jeugdcommissie Leunen delen U met leedwezen mede dat zij weer iemand moeten missen. Toon Verheijen ruim 6 jaar lid, voor Toneelvereniging Comedia, danken wij voor alles wat hij met veel inzet en werklust voor de jeugd gedaan heeft. Moge vrouw en kinderen, broer en zus in deze woorden steun vinden in de wetenschap dat zij een goede mens afgaven. VISSTANDPLAATS Te beginnen op 9 maart zal een vishandelaar uit Volendam voortaan elke donderdag van l't.OO tot 18.00 uur vis te koop aanbieden bij het gemeenschapshuis aan de Albionstraat.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1978 | | pagina 3