OPEN SCHOOL IN VEULEN/LEUNEN GESTART De Open School, een nieuwe vorm van vorming en onderwijs, is nu ook in de kerkdorpen Veulen en Leunen begonnen. Men moet zich deze Open School niet als een gebouw voorstellen; de Open School komt daar waar de meeste mensen vandaan komen. In ons geval is daarom gekozen voor de basisschool te Veulen. Elke maandagavond komen daar 17 mensen, zowel mannen als vrouwen bijeen. De eerste weken van deze bijeenkomsten staan vooral in het teken van de introductie. De deelnemers maken in deze periode kennis'met elkaar, het leerplan, de leermiddelen en de manier van werken binnen de Open School. In deze introductieperiode proberen de deelnemers tot een keuze te komen wat ze willen gaan doen. Om dit allemaal zo goed mogelijk te laten verlopen, wordt er naast dé begeleiding, ook radio- en t.v.ondersteuning gegeven. Nu Veulen/Leunen gestart ie, is dit de achtste groep in de regio Noord-West Limburg waar meegewerkt wordt aan het proef project Open School. VASTENAVOND 1978 Nog even geduld en dan trekt de vastenavond optocht weer door Leunen. De deelnemers aan de optocht en vooral de wagenbouwers, zou ik erop willen wijzen dat ze vooral aandacht schenken aan de veiligheid van hen die meegaan. De auto en trekkers moeten normaal op wettelijke wijze zijn verzekerd. Er heeft zich een groepje dansmarietjes gevormd. Als er nog dansmarietjes zijn die mee willen doen laten die zich dan direct opgeven, want het groepje wil te voren oefenen. Denk er ook aan dat er in de optocht géén alcohol is toegestaan. Weet je wetje en ken Dw pretje, ook dat hoort bij veiligheid. Als er technische moeilijkheden zijn laat dat dan even horen, b.v. hoe je iets moet laten draaien of bewegen, misschien dat er iemand gevonden kan worden om de moeilijkheden te bepraten en U een oplossing aan de hand kan doen. In voorgaande jaren kon men in Leunen tijdens deze dagen aller hande versieringen zien langs de straten, gevelversieringen, raamversieringen en schilderijen,, versieringen aan vlaggestokken of zomaar in een boom alles te samen een vrolijk gezicht, dat is ook dit jaar met het 22 jarig bestaan van '"t Knolleke" ook weer erg welkom. Wie ook mee wil doen met de optocht in Venray moet dit opgegeven hebben vóór a.s_. zaterdagavond 28-1-1978.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1978 | | pagina 5