ZITTING De kaartverkoop voor de zitting zal plaatehebben op 8 januari 1978 van 11,00 uur tot 13.00 uur in het Gemeen schapshuis te Leunen. DORPSRAAD LEUNEN Op dinsdag 13 december is in het gemeenschapshuis te Leunen een bijeenkomst gehouden met vertegenwoordigers van de besturen der Leunse verenigingen en organisaties over de nieuwe opzet van de dorpsraad in Leunen. Door de wnd. voorzitter J.Reintjes werd een toelichting gege ven over de functie van de dorpsraad voor de dorpsgemeenschap zelf) over de functie t.a.v. de verenigingen en als advies college naar het gemeentebestuur. Eveneens kwam het romp- regelement ter sprake. Daarna kwam uitvoerig ter discussie de samenstelling der kandi datenlijsten. Daarbij speelde vooral een rol de jeugdcommissie, die met een aparte lijst wenst te komen. Deze opstelling van de jeugdcommissie had wel enige gevolgen voor de samenstelling van de andere lijsten. De L.V.B, die aanvankelijk een eigen lijst had, voelde er meer voor met de andere standsorganisaties op een lijst te- worden geplaatst. Op die lijst komen ook de zelf standige ondernemers voor en 6e Rabobank. Ook aan deze orga nisaties zal nog moeten worden gevraagd of zij bereid zijn voor de nieuwe dorpsraad kandidaten te leveren, Onduidelijk was de plaatsbepaling van de peuterspeelzaal. Deze zal zich nader be raden. Een aantal organisaties/groepen kon nog moeilijk worden ingedeeld. Dit waren o.a, kerkbestuur, parochieraad, bejaarden en wijkvereni- ging. Van verschillende kanten werd er bij de vertegenwoordiger van de wjjkvereniging op aangedrongen om er toch vooral voor te zorgen dat de wijkvereniging kandidaten stelt voor de nieuwe dorpsraad. Ook werd ruim aandacht gevraagd voor de z.g. vrije lijst. Van deze lijst zullen straks 5 kandidaten gekozen worden. De kandi daatstelling sluit 31 januari. De verkiezingen zullen gehouden worden op zaterdag 18 en zondag 19 februari a.s.. De daad is nu aan de inwoners van Leunen. Kijk nu uit naar ge schikte kandidaten,. zodat binnen de gestelde termijn de lijsten compleet zijn.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1978 | | pagina 5