GROOTSCHEEPS REKREATIEONDERZOEK NOORD-LIMBURG Omvangrijke inspraakprocedure deze maand van start. Zoals persberichten onlangs hebben verteld, is voor Noord Limburg een zogenaamd Basisplan voor de Openluchtrekreatie in de maak. Dat wil zeggen dat door een deskundig bureau een totaal-onderzoek voor het gehele gebied wordt verricht. In dit onderzoek wordt nagegaan wat er in de komende 10 jaar te doen staat om de openluchtrekreatie in goede banen te leiden. Dat betekent o.a. dat nagegaan zal worden hoe en waar voor zieningen getroffen moeten worden om tegemoet te komen aan de behoefte van de eigen bevolking. Noord-Limburg is een gebied dat ook voor vele duizenden mensen uit aangrenzenden streken, niet te vergeten uit het Duitse grensgebied, een rekreatieve funktie vervult. De kampeersektor is in Noord-Limburg de laatste 10 jaar harder gegroeid dan waar ook in Nederland: er werden in 1976 10 keer zoveel overnachtingen gehoekt dan in 19^7» n.l. niet minder dan 2 miljoen. Ten nauwste hangt met dit alles de bescherming van landschap pen en natuurgebieden samen want daarop "drijft" de rekreatie. Omdat hier nog echte groene en mooie gebieden voorkomen, is de streek in trek. We moeten er dus voor zorgen dat we erg zuinig zijn op wat ons rest aan bossen en hei, moöie agra rische landschappen en landgoederen. De inwoners van Noord-Limburg hebben het grootste belang bij het rekreatieonderzoek. De planning van toekomstige voorzie ningen en de manier waarop met de ruimte wordt opgesprongen, raakt hen het allermeest. Het gaat om hun leefruimte. Daarom moeten zij mee denken over wat er in de komende 10 jaar op het gebied van milieu, landschaps- en natuurbehoud en openluchtrekreatie zal gaan gebeuren. Het onderzoek vindt plaats in opdracht van het Gewest Noord Limburg. Dat is een samenwerkingsverband van 16 gemeenten. Het Gewest bezorgt nog voor Kerstmis in alle brievenbussen van Noord-Limburg via de pers een uitvoerige informatie over het rekreatieonderzoek. Daarbij zit een vragenlijst die onge- frankeerd teruggestuurd kan worden naar het bureau van het Gewest in Venlo. Het is van groot belang dat iedereen deze infor matie leest en er even voor gaat zitten om de vragenlijst te beantwoorden.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1976 | | pagina 5