"MEI - AANBLAZEN" Vele inwoners van Leunen, Veulen en Heide zullen zich zaterdagmorgen afgevraagd hebben, wat voor een stelletje idioten het in z'n hoofd krijgt om in de ochtendschemer al te gaan musiceren. Dat zullen we bij deze even uit de doeken doen. - Het is al weer 20 jaar geleden dat fanfare "St. Catharina" in de ochtend van 1 mei al musicerend naar het huis vein hun voorzitter trok om hem aan te kondigen dat de mei-maand begonnen was. Omdat het later niet meer mogelijk bleek op zo'n vroeg tijdstip voldoende muzikanten ter been te brengen, w werd dit "Mei-aanblazen" verplaatst naar de avonduren en zo gebeurt dit nog steeds. De blaaskapel (als afvaardiging van de fanfare) heeft gemeend de traditie van het "vroeg" mei-aanblazen weer in ere te moeten herstellen. Daar de fanfare is gerekruteerd uit inwoners van Leunen, Veulen en Heide hebben wij gemeend enkele representatieve personen uit deze drie kernen een ochtend-aubade te moeten brengen. Deze aubade moet tevens gezien worden als een blijk van waardering voor het vele werk dat die personen doen in het belang van de gemeenschap. En zo is het gekomen dat wij zaterdagmorgen om half 6 bij onze eerste klant voor de deur stonden. Dit was raadslid Jein Reintjes die ons reeds stond op te wachten. Van daar uit ging de reis naar onze bendeleider Wim van Osch, pastoor Haenen (hij kon ons alleen nog nawuiven), rector Hoogers (meende dat wij 's-avonds zouden komen), Wethouder van Oers (bleek in Duitsland te zitten) Weth. Loonen (was net vlug genoeg met aankleden), Rector Cox (bleek op het verkeerde oor te liggen), onze vice-voorzitter Jan van Osch (goed voor koffie en cognac) en tot slot onze dirigent Toon Schellens (lag nog maar net in bed). Toen was er koffie en gebakken ei bij de vrouw van Bert Reintjes. Wij hopen dat iedereen dit muzikaal ontwaken op prijs heeft gesteld, mocht dit niet zo zijn, sorry, maar het volgend jaar doen we het weer. N.B. 0 moest eens weten wat D 's-morgens vroeg zoal kunt tegen komen Blaaskapel "die Fröhliche Rubensammler"

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1976 | | pagina 6