DORPSRAAD LEPNEH Het is zo ver!!! Vorig jaar is uit onze enquete gebleken, dat Leunen het liefst zgn dorpsraad zou willen kiezen. Het algemeen bestuur van de dorpsraad blijft bestaan uit alle groeperingen van Leunen, maar het DAGELIJKS BESTUUR WORDT VOORTAAM RECHTSTREEKS GEKOZEN door de inwoners van Leunen. We zijn nu zo ver, dat dit kan, en we starten met de aanvulling van het huidige dagelijks Bestuur met 3 nieuwe leden. De verkiezingen zullen voortaan 1x per 2 jaar gehouden worden. Iedereen, ouder dan 18 jaar kan hieraan deelnemen. Misschien zullen vooral de nieuwkomers zich afvragen: "Wat doet nu die dorpsraad? We horen en zien niet veel van ze! Dat is juist, maar toch hebt U allen wel op een of andere manier met ons te maken gehad. Voorbeelden? Denk maar o.a. aan de oprichting van de 1e buurtvereniging, de jeugdcommissie, de peuterspeelzaal, de huiskamergesprekken voor nieuwkomers en samen met de jeugd commissie de oprichting van de korfbalclub, het onderdak brengen van de jeugdsoos. Do dorpsraad pakt juist die zaken aan, waar anderen aanvankelijk geen weg mee weten, helpt daarbij en trekt zich terug, zodra de zaak goed loopt. Geen dankbaar werk dus? Dat valt mee. De voldoening van iets te zien gelukken, is ook een beloning. Als we bedenken, dat we nu jaar bestaan, dan mogen we stellen dat er in die periode erg veel door of met onze hulp tot stand is gekomen. Dit zou ons niet gelukt zijn als er vanuit het dorp niet velen bereid waren, iets voor een ander te doen; dat is voor het welslagen van welk plan dan ook, noodzake lijk. Onze taak is daarbij, deze mensen te vinden, bij elkaar te krijgen en hen met de organisatie te helpen totdat ze het zelf kunnen. Daarvoor zijn kontakten met instanties als gemeente opbouwwerk, etc. erg belangrijk. Deze kontakten zijn er ook door dat leden van de dorpsraad zitting nemen in kommissie's (b.v. rayonkommissie) en werkgroepen, waar we de belangen van ons dorp kunnen behartigen en helpen om zaken van algemeen belang voor heel Venray of de hele streek bij gemeente, pro vincie en rijk rond te krijgen. Regelmatig kiint U hierover in Peel en Maas de verslagen lezen. Wij zouden in het Dagelijks Bestuur van de Dorpsraad graag mensen zien, die op deze wijze mee willen werken. Natuurlijk vraagt het tijd en inspanning, maar het is erg interessant en dankbaar werk.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1975 | | pagina 5