PONYCLUB De clubkampioenschappen van de kring Horst werden j.l. zondag te Lottum verreden. Het programma omvatte Dressuur achttal - individuele dressuur en springen. De acht deelnemende ruiters en amazone's van onze vereni ging behaalden een fraaie tweede plaats achter Sevenum 1 Proficiat DORPSRAAD LEUNBW Enquette "Leefbaarheid kleine kernen" Vorig jaar herfst is in alle Dorpen van Venray, waaronder Leunen, een enquette gehouden over de leefbaarheid vein het eigen dorp. In oktober 75 kwam het voorlopig rapport over Leunen uit en dit is ter discussie aan alle groeperingen en verenigingen toege zonden. Tijdens de diverse besprekingen hierover, kwam vast te staan, dat men algemeen noch de leefbaarheidssituatie noch de specifieke problemen van Leunen, in verband met een te snelle schoksgewijze groei, hierin herkende. De vraagstelling was dan ook gericht op de problemen van de kleine dorpen, zonder groeimogelijkheden b.v. Vredepeel. Bovendien was men bij de uitleg van de vragen, op voorhand uit gegaan van een negatief standpunt, n.l. dat het niet goed gaat met de leefbaarheid in het algemeen, zodat naast de nega tieve vragen, de positieve vragen als vergelijkingsmateriaal ontbraken en de getrokken conclusie's soms zelfs met het cijfer materiaal in tegenspraak waren. Aanvankelijk werd daarom het stuk niet bruikbaar geacht en afgewezen. Daar er geen mogelijkheden waren voor een op Leunen gericht nieuw onderzoek en Leunen anders bij opbouwwerk en gemeente in de toekomst zich nergens op zou kunnen beroepen hebben dorps raad, jeugdcommissie en de afgevaardigden van de verenigingen ten slotte toch genoegen genomen met het bestaande rapport. Dit ie daarna in een aantal werkvergaderingen doorgenomen en op enkele punten veranderd. De inleiding zal deels herschre ven worden. Alhoewel Leunen weinig aan de inhoud van het rapport heeft (de bruikbare gegevens stemmen overeen met wat. de dorps raad een half jaar eerder via een enquette verzamelde)

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1975 | | pagina 5