verlanglijstje samen. Zoals U neet, zijn we met enkele moeders naar 'n speelgoed zaak in Venray geweest. Het was voor de kleuters erg inte ressant en leerzaam tegelijk. Bij 't vertrek kreeg elk kind nog 'n leuke verrassing aangeboden. denkt er toch zeker nog wel aan, om volgende week vrijdag middag met ons 't Sint Nikolaasfeest te komen vieren. Sint en Piet worden om half 2 bij ons verwacht. Tot ziens 1 AAN DE LEZERS VAN "DE RtTUPER" Het was 'n goede gedachte van Uitgevers. Mij Dagblad voor Noord Limburg om in t voorjaar uit te komen met derde herziene druk van het boek "Oorlog en Herstel in Noord Limburg 1940 - 1945. Speciaal een herinnering in fot's. Zeer velen zijn via intekening in het bezit gekomen van deze interessante uitgave, maar ook velen zijn toen teleurgesteld vanwege de snelle uitverkoop. Thans opent het Dagblad voor Noord Limburg, voor een breed publiek, op kranten en foto-archief een nieuwe uitgave over de na-oorlogse jaren 1945 - 1950. Ook van deze uitgave zijn er weer velen - via intekening in het bezit gekomen. Velen van hen vonden een deel van hun leven terug in herinnering, anderen waren verrast door deze uitgave. Dorpsgenoten troffen n.l. zichzelf aan o.a. op groeps foto Huishoudschool o.l.v. Juffrouw Sangers - t.b. onder zoek Veulen - eerste steenlegging van eerste nieuw te bouwen kerk na de oorlog in Veulen (laagste inschrijver: 37.800.- herdenking Frans Michels te Merselo, welke als verzetstrijder door de Duitsers onder Leunen werd gefusileerd. Herinneringen in beeld van vele gees telijke leiders, zoals Mgr. Lemmens, Mgr. Hanssen, Dr. Poels, Deken Strijkers, Deken Berden, Pastoor Vorster- mans en vele anderen. Tal van mannen uit Leunen en Veulen vinden in dit boek hun Kerst en Nieuwjaarsgroeten, toender- tjjd gedaan vanuit Ned. Indie. Vele voetbalclubs uit Noord Limburg van die jaren zijn er voor U in beeld gebracht. Zelfs fot's van de roemruchte Nico van Melo met zijn baas Piet Rambags ontbreken niet. Kortom zeer veel evenementen uit deze jaren vindt terug in woord en beeld in deze

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1975 | | pagina 9