Nu de peuterspeelzaal klaar is. t.'e hebben het allemaal kunnen zien, in de peuterspeelzaal, •t Was prachtig. Bijna onbruikbare kelders omgetoverd tot een fijne speelruimte, ij hebben blij gekeken en gezegd dat ze het daar wel enorm fijn zouden hebben, de kinderen. En toen waren we weer bijna thuis en vergaten verder te denken hoe dit eigenlijk mogelijk geweest is. Heel veel uren timmerwerk, verfwerk, verzamelen van meubeltjes, tankleden van de lokalen enz. enz. is grotendeels gebeurd door de leidsters, hun echtgenoten en enkele ouders. Iezelfde leidsters, waarvan een groot gedeelte al drie jaar met de kinderen speelt en ze bezig houdt. En al dit werk gebeurt nog altijd geheel vrijwillig en onbetaald. Irie jaar lang, in een te kleine en niet als peuterspeelzaal aangepaste ruimte, de peuters het zo aangenaam mogelijk maken is een zware taak. lit alles kost veel doorzettingsvermogen en tevens doorvechten tot men eens zo ver zal komen, dat ook de peuters van Leunen een ruimte hebben waar het ze aan mogelijkheden niet ontbreekt. Het is duideiyk, dat dit alleen te bereiken is door een bijzonder goed teamwerk met een onblusbare motor erachter. Wat op deze manier voor onze peuters wordt gedaan, moet aan alle peuterouders toch een gevoel van vertrouwen geven, zodat we spontaan de verantwoordelijkheid meedragen en mee zullen werken. Door al het vrijwillige werk kon de bijdrage zo laSg blijven, dat het ieder financieel mogelijk is het kind mee te laten genieten. Het is dan ook schrijnend om te horen: "ik betaal nog liever meer dan al dat extra ouder-werk aan de peuterzaal". Het is juist zoveel meer waard, dat we - in een tijd dat alles met geld afgekocht kan worden - voor deze jongste groep nog iets uit liefde kunnen doen, omdat wij ze zo graag wilden. Van dit peuterzaalwerk hebben we weer eens kunnen zien, wat met veel "fijne" mensen mogelijk is. Dit wordt niet gedaan al leen maar uit idealisme, het houdt veel meer in; een groot stuk medemenselijkheid en zich gelukkig voelen. Heel veel danken we zullen er mee doorgaan! Een ouder,

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1975 | | pagina 11