DORPSNIEUWS; Pauselijke onderscheiding Op zaterdag 21 juni j.l. werd in zaal Martens de Pauselijke onderscheiding "PBO ECLESIA ET PONTIFICE" uitgereikt aan de Heer Jos Martens uit Leunen. Deze onderscheiding viel de Heer Martens ten deel wegens zijn grote verdiensten voor de kerk, de parochie en de gemeenschap van Leunen. Kerkmeester sinds 1958 heeft de heer Martens zich ingezet voor de materiele zorgen van de kerk, de kerkfinancien en het onderhoud van de gebouwen. Vooral bij de uitbreiding - nieuwbouw van de kerk heeft hij zijn deskundigheid ten volle ingezet* De hele administratie van het kerkhof is nog steeds onder zijn hoede. In de weken tussen het vertrek van Pastoor Jonkers en de komst van Pastoor Haenen heeft hij Pastoor de Bot z.g. met raad en daad terzijde gestaan. Ook op andere niet-kerkelijke terreinen was de Heer Martens aktief Zo bekleedde hij jarenlang het voorzitterschap van de K.A.B. het latere H.K.V. Bij de voorbereiding van de bouw van het gemeenschapshuis was de heer Martens de grote voorganger en stimulator. De gehele bouw heeft hij dagelijks met zijn deskundigheid begeleid. Eveneens bij de bouw van de kleuterschool en laatstelijk nog bij de pas gereed gekomen peuterspeelzaal in de kelder van de kleuterschool heeft men van zijn inzichten kunnen profiteren. Ook buiten onze dorpsgrenzen is de Heer Martens aktief geweest, zoals in Venray bij het Burgerlijk Armenbestuur en bij het bestuur van de woningbouwvereniging. Ongetwijfeld zijn er nog vele andere zaken waarvoor hij zich heeft ingezet en waarvan wij geen weet hebben, doch de genoemde zijn ruimschoots aanleiding om te zeggen, dat de verleende onderscheiding ten volle verdiend is. Het heeft niemand verbaasd dat de Heer Martens bij het bereiken van de 70 jarige leeftijd tot erekerkmeester werd benoemd, zodat hij het werk, wat hij al vele jaren zo voortreffelijk voor de kerk doet, nog kan voortzetten. Wij feliciteren de Heer Martens, zijn echtgenote en familie met de ontvangen onderscheiding en wij wensen hem gaarne toe dat hij "pro Eclesia et Pontifice nog lange jaren in goede gezondheid moge dragen.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1975 | | pagina 6