JEÜGDRONDE NOORDELIJK LIMBURG VAN 50 JULI TOTO Eft MET 1 ADGDSTPS Tijdens de grote vakantie zal er in Noordelijk Limburg een 5- daagse jeugdronde worden gehouden voor jongens en meisjes van 10 tot en met 12 jaar. Het doel van deze jeugdronde isenerzijds om een gedeelte van de jeugd tijdens de zomervakantie iets alternatiefs te kunnen bieden» anderzijds om de jeugd een bredere oriëntatie te geven in het gebied waarin zij wonen. Deze 5-daagse etappe-wedstrijd zal gaan van Mook naar Venray en om vat naast do ho 50 km die dagelijks verreden maeten worden, een aantal wedstrijdopdrachten o.m. ploegentijdrit, individuele sprint, behendigheid, cyclo-cross etc. Elke dag zal er een gele en zwarte trui worden uitgereikt aan de eerste en aan de grootste pechvogel. Iedere plaats en dorp kan met een ploeg van 8 jeugdigen in de leeftijd van 10 t/m 12 jaar (zowel jongens als meisjes) aan deze ronde meedoen. Het maakt niet uit of men een race-fiets heeft, een sport-fiets of gewone fiets, via een puntentelling kan iedereen de 1e prijs behalen of dit nu op een gewone fiets of dat men maar tien jaar is. Tot nu toe hebben al verschillende jeugdigen enthousiast gereageerd en zijn er al 20-tal ploegen opgegeven, maar de organisa tie rekent dat minstens ieder dorp met een eigen ploeg in deze ronde vertegenwoordigd is. ledeteen kan meedoen. Een jeugdclub en sportclub, kindervakantie werk of een vader met een aantal jeugdigen uit het dorp. Mocht een dorp niet de beschikking hebben over een "ploegleider" (er zijn wel een aantal jongens enthousiast) dan is het organisatie-commitl gaarne bereid om een ploegleider beschikbaar te stellen. Iedere ploeg wordt gesponsord door een firma, die zover mogelijk ook voor truitjes zorgt, natuurlijk reclame-teksten erop. Velen hebben al spontaan hun medewerking toegezegd, maar er Zijn er nog onvoldoende. De rijks- en gemeentepolitie hebben al hun medewerking toegezegd om tijdens de ronde de caravaan te begeleiden.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1975 | | pagina 5