Het kindervakantiewerk Venray draait weer op volle toeren. Het comité en de hoofdleiding voor dit jaar zijn met de voorberei dingen alweer een heel eind op scheut. De programmaonderdelen zijn bekend en het comité treft de laatste voorbereidingen om alle geplande programmaonderdelen ook echt door te kunnen laten gaan. De kinderen van de eerste t/m de vijfde klas ontvangen vandaag de programma's en de aanmeldingsetrookjes. Ook het K.I.V. is niet aan een verhoging van het inschrijfgeld kunnen ontkomen om een voor de kinderen verantwoord en aantrekke lijk programma samen te stellen. Wij zijn echter van mening dat ƒ10 7,50 en 5,- voor het resp. eerste tweede en derde kind van ieder gezin voor niemand een bezwaar kan zijn om de kinderen een plezierige week te bezorgen. Om diverse redenen is de centrale verzamelplaats niet meer hetKennedyplein maar de parkeerplaats voor de sportnal aan de Zuidsingel. Wij hebben van de gemeente Venray in principe toestemming om bij slecht weer gebruik te maken van de sporthal, zodat wij ons niet meer hoeven te behelpen met een aantal ver verspreid liggende gymzalen. In het programma zijn o.a. opgenomen een "schuupmiddag"; een soort excursie naar diverse Venrayse bedrijven en instellingen. Er komt een goochelaar voor de lagere klassen. We houden een grote orientatletocht en de in het verleden succes vol gebleken sportwedstrijden zijn gehandhaafd. Iets nieuws is de werkmiddag, werkwinkel genoemd, waar in en rond enige marktkraampjes diverse aktiviteiten worden uitgevoerd zoals: verkleedparteijen, pannekoeken bakken, modeshow en werken met verf. Donderdag gaan we weer met zijn allen met de bus naar de speeltuin en de vrijdag moet de klapper van de week worden. Wfc' hebben van de Vrije Academie een aanbod gekregen en aange nomen om samen met ons een grootse creatieve dag te organiseren. Hoe een en ander opgezet en uitgewerkt gaat worden is nog niet helemaal bekend, maar het belooft een groots feest te worden. Wij hopen dat ook dit jaar weer weel kinderen mee doen en dat de oüders dit weekend het formulier invullen en dat de kinderen maandag weer mee terug naar school geven. Wanneer er evenals vorig jaar weer ongeveer 1000 kinderen meedoen hebben we natuurlijk ook weer veel leiders en leidstere nodig. Wij hopen dat verschillende ouders, waarvan de kinderen meedoen, dit jaar eens mee komen kijken wat hun kinderen nu wel zo fijn vinden aan dat K.V.W. en een of twee weken als leider of leidster mee doen. Alle liefhebbers kunnen zich nu reeds schriftelijk opgeven bij het secretariaat van het K.V.W. Kempweg ^3d Venray.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1975 | | pagina 9