lezen. U stelt dan zoveel mogelijk vragen over wat het kind heeft opgeplakt. (b.v. bij de verschillende Kerstbomen: "Wijs eens alle kerstballen aan", "wat voor kleuren hebben de kerstballen", "welke vind je de mooiste", "welke is'de grootste",) 2. Koop een vel zilver papier (stevig). Knip het in lange repen. Leg de repen samen met een schaar, plakpot en kwastje klaar. (2 cm breed) Laat het kind slingers voor in de kerstboom thuis maken op- de volgende manier. Het kind knipt de reep zelf in stukjes 5 a 6 cm). Van het eerste stukje worden de uiteinden aan elkaar geplakt; het tweede stukje (v.d. reep) wordt hierdoorheen gestoken en weer aan de uiteinden vast geplakt; het derde stukje hier weer doorhee halen en weer vastplakken etc. Wat zal Uw kleuter trots zijn als ZIJN slinger in de kerst boom hangt Hedenavond 19 dec. Kerstviering. Deze begint met een H. Mis om half 8. In de zaal zal daarna Joke Drabbels dia1s ver tonen en spreken over haar werk in Peru. Na de pauze hebben we Dhr. E. Zeelen, leraar Bloemsierkunst alsnog bereid gevonden, ondanks zijn volle agenda, ons diverse practische tips te geven voor het maken van originele kerst stukjes. Hij zal enkele stukjes maken, die na afloop verloot zullen worden. Denk nog eens aan het woord van de Voorzitster op de feest avond: probeer zoveel mogelijk te komen. CURSUSSEN: In januari starten nogmaals 2 cursussen Fijne Keuken (6 en 7/1) Degenen die geweest zijn, waren nogal enthousiast. Men kan zich alsnog opgeven. De cursus bestaat uit 4 lessen en wordt gegeven in "Marianura" te Venray. De cursus handenarbeid en eventueel handwerken start na carnaval. Samen met de leraressen bepalen we het programma. Wel tijdig opgeven bij een van de bestuursleden. Dit o.a. ook voor de ruimte die we nodig hebben. 30 januari 1975 Bezinningsdag voor alle leden. Zie hiervoor de berichten van Leunen. BERICHTEN L.V.B. VEULEN:

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1974 | | pagina 7