DRUMBAND LEUNEN Op zondag 10 september j.l. werd er door onze drumband deelge nomen aan het Federatief Bondsconeours te Oirlo. Dit zou een een zware dag worden voor de jongens omdat op dit concours n.l. de 3 beste en hoogstgeklasseerde Drumbands van Limburg in het strijd perk zouden treden n.l. de Drumband Euterpe van Venray, de Drum band van Gulpen, en onze Leunse Drumband. Nadat de Drumband eerst mee aan het defilê had deelgenomen, waar voor een beker beschikbaar was gesteld voor het beste korps in de hogere divisies, werd er vanwege de weersomstandigheden om 2 uur gestart met het concours in de feesttent. Om 4 uur kwamen de uitslagen en punten van de korpsen die voor de pauze hun optreden hadden gemaakt, en hieruit bleek dat de hoogste waardering van de zeer deskundige jury naar Horst ging met 129 punten. Om 5 uur was de beurt aan onze Drumband. Nadat ze vlak voor hun optreden nog enkele lieve woorden in ontvangst mochten nemen van Henk en Toon, werd er het toneel opgemarcheerd om de beide ver plichte werken uit te voeren. Het werd een grandioos succes, want met de prijsuitreiking bleek, dat de jury het geheel had gewaardeerd met een puntenaantal van 144 j Dit betekende, dat zij een 1e prijs behaalden, met lof der Jury en tevens het hoogste aantal punten van het con cours en het hoogste aantal punten van alle 3 gehouden Bonds- concoursen in Limburg. De Tamboermaitre mocht bij de uitreiking van de prijzen dan ook 3 bekers in ontvangst nemen, n.l.: 1 beker geschonken door het college van B. en W. van Venray voor het hoogste aantal punten van het gehele concours, 1 beker geschonken door het districts- bestuur van de Limb. Bond voor het hoogste aantal punten in de Ereafdeling, en 1 beker voor het beste korps bij het Defilê. De Drumband uit Gulpen behaalde 137 pnt. een 1e prijs met pro motie, de Drumband Euterpe uit Venray behaalde 119 pnt. Naar aanleiding van dit grandioos succes, wordt er vrijdag avond van 20.00 - 21.30 in het Gemeenschapshuis van Leunen een Receptie gehouden Onze Drumband, die voor alle verenigingen steeds bereid is deze muzikaal op te luisteren, hoopt dan ook dat er vrijdag avond alle supporters en alle inwoners van Leunen-Veulen-Heide aanwezig zullen zijn, uit waardering voor onze jeugdige leden, die kosten noch moeiten hebben gespaard om dit succes te kun-, nen boeken. Bestuur Drumband Fanfare LEUNEN

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1972 | | pagina 5