INGEZONDEN Een vijfde maal. Ik hoop mensen van Leunen, met name ouders van schoolgaande kinderen, dat U de gang van zaken net betrekking tot het op richten van een ouderkomitê, oudervereniging, zeer goed hebt gevolgd. Dan zult U met mij vreemde dingen geconstateerd hebben. Wat is er aan het gebeuren 1 Een korte schets zal het een en ander verduidelijken. Ongeveer een jaar geleden werd op de vergadering tot oprichting van een Dorpsraad bij monde van de Voorzitter van het School bestuur de noodzaak van een ouderkomitê voor Leunen heftig ont kend: "V/y hebben in Leunen een goed bestuur dat geheel bestaat uit ouders van schoolgaande kinderen. Als de kinderen de school verlaten treden de ouders uit het bestuur. Dus waarom in Leunen een ouderkomitê Ondergetekende en met mij nog enkele aanwezigen zagen toch wel positieve taken voor een oudervereniging en brachten deze naar voren. De noodzaak en ook de behoefte werd ontkend. Uit het Leunse onderzoek bleek later dat er wel degelijk een be paalde behoefte was, want 48,4 van alle ouders achtte een ouderkomitê "wenselijk" en "noodzakelijk". Wat moeten we nu een jaar later constateren 7 Er worden aan vertegenwoordigers van de Scholenkontaktraad inlichtingen ge vraagd, hoe je eventueel het beste zo'n komitê kunt oprichten, enz. Dit informatieve gesprek wordt naar ik uit de ingezonden stukken in "Peel en Maas" moet concluderen door een vertegen woordiger van de Stichting Samenleveingsopbouw gebruikt om in Leunen wat los te slaan. En wat zien we tot onze ontstellende verbazing (Lees: "Leunen deze week" dd. 9 juni en "Peel en Maas" dd. 9 juni.) of dit onderwerp zelfs maar ter sprake te brengen" en verder ook in punt 3: "De aanwezigen gaven er geen blijk van, vooralsnog behoefte te hebben aan een ouderkomitê". In punt 4 staat verder: wanneer daaraan behoefte zou bestaan er van de zijde van het schoolbestuur alle gevraagde medewerking zal worden verleend". Nu vraag ik mij af wat is hier aan de hand 1. Hebben de mensen van Leunen geen mening ten aanzien van dit soort zaken In 1970 48,4 voor, nu kennelijk geen behoefte neer. 2. Is het schoolbestuur of een gedeelte daarvan, intussen van mening veranderd Als dat zo is waarom dan niet een bepaald initiatief toejuichen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1972 | | pagina 6