INGEZONDEN Na tot viermaal toe op door haar ongewilde wijze in de publi citeit te zijn gebracht, heeft het Bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Leunen - het Schoolbestuur - er behoefte aan, op deze publicatie's, waarvan drie in "Peel en Maas" en een in "Leunen deze week", te reageren. Kooraf willen wij stellen, dat op initiatief van het Kerkbestuur in Juli 1968 een eigen "leken" schoolbestuur werd geformeerd, welke leden tijdens een vergadering van de parochianen op demo krat ische wijze werden gekozen. Teneinde te komen tot passende statuten voor de nieuwe stichting, werden adviezen ingewonnen bij de Katholieke schoolraad Liraburg en het R.K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding te Den Haag. Van de van beide instanties verkregen informaties werd dankbaar gebruik gemaakt. Terzake het onderhavige onderwerp, mag. als reaktie op bovenver melde publicaties het onderstaande dienen, 1. Daartoe halen wij een letterlijke tekst aan uit de, door het schoolbestuur in 1968 opgestelde statuten: Bestuur, art. 4, lid 2. "De ouderkomité's, verbonden aan de scholen, wijzen gezamenlijk twee bestuursleden aan. Indien en zolang geen ouderkomité's aan de scholen zijn verbon den, worden twee bestuursleden benoemd uit de ouders van de leerlingen." 2. Het bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Leunen bestaat momenteel uit zeven personen, allen "ouders van leerlingen". 3. Door andere ouders van leerlingen is nooit of te nimmer, noch schriftelijk, noch mondeling, met het schoolbestuur kontakt gezocht om tot oprichting van een ouderkomitê te komen, of dit onderwerp zelfs maar ter sprake te brengen. Door het schoolbestuur zelf is deze kwestie echter wél enige malen naar voren gebracht tijdens ouderavonden, waarbij o.a. do doelstelling en werkwijze werden uiteengezet. De aanwezigen gaven er geen blijk van, vooralsnog behoefte te hebben aan een ouderkomitê.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1972 | | pagina 6