GEBRUIK SN MISBRUIK VAN DS KELDERRUIMTE OUDER DE KLEUTERSCHOOL Het Bestuur van de Stichting Katholiek Onderwijs Leunen brengt hiermede het volgende onder Uw aandacht. Door het genoemde bestuur werd aan enige verenigingen zoals het Katholiek Meisjes Gilde en de Wandelsportvereniging "De Belhamels" toestemming verleend om van de kelderruimte onder de kleuter school gebruik te maken. Inmiddels werd bemerkt, dat niet zelden andere verenigingen of personen op ongeoorloofde wijze in het bezit geraken van de sleu tel en zichzelf toegang verschaffen tot deze ruimte. Als schoolbestuur kunnen wij een dergelijke gang van zaken onmo gelijk goedkeuren noch toestaan i.v.m. onze verantwoording ten opzichte van de Inspektie van het onderwijs en de Gemeentelijke instantie's. Het zal eenieder duidelijk zijn, dat de kosten van het beschikbaar stellen van ruimten als deze - welke kosten niet door de vergoe ding welke daarvoor gevraagd wordt gedekt worden - niet subsidi abel zijn, hetgeen inhoudt, dat deze bestreden moeten worden uit de rijksvergoeding die wij per kleuter krijgen. Een gevolg daarvan is, dat deze vergoeding per kleuter een ver mindering ondergaat, m.a.w. dat het kleuteronderwijs de dupe wordt van bijvoorbeeld onderdoordachte en nalatige handelingen met bij voorbeeld de verwarming. Het is toch een duidelijke zaak, dat de kranen van de radiatoren van de verwarming bij niet vriezend weer na gebruik van de ruimte, dienen te worden gesloten, bjj lichte vorst eveneens en dat men de verwarming bij strenge vorst 1/8 slag openlaat. Het is eveneens volkomen duidelijk, dat de ramen, na gebruik van de ruimte, gesloten dienen te worden. Het is daarom onbegrij pelijk dat tegen deze zo vanzelfsprekende dingen zo vaak gezon digd wordt Wij verzoeken ook dringend geen rommel achter te laten en ervoor zorg te dragen dat er niets kapot wordt gemaakt. Het schoolbestuur dringt er bij de gebruikers van de kelderruimte dan ook te stelligste op aan, hierop toe te zien en verzoekt hen, die met toestemming over een sleutel beschikken van genoemde ruimte, deze sleutel niet ter beschikking te stellen van anderen, die geen toestemming hebben van het schoolbestuur, de kelder ruimte te gebruiken. Degenen, die wel toestemming hebben om ge bruik te maken van de kelder, worden verzocht deze ruimte te gebruiken en te behandelen als ware het hun eigendom en geen "troep" te maken. Voor Uw belangstelling voor deze zaak en voor Uw medewerking danken U bjj voorbaat BESTO01i HOOFDUEIDSTER

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1971 | | pagina 3