VERENIGIMGSNIETOS VASTELAOVES OPTOCHT IEN LÜSME 1971 Weej stelle os op ien de Catharinastraot richting Steegse- piejelv/eg, kom vroeg dan kan de jurie owlie iever ut beste bekieken, ut optochts commietee is ter vanaaf hallef twieje. Weej vertrekke om ellef ovver twieje en gaon dur de volgende straote: Catharinastraot, Vullingsstraat, Boodenstraot Trienezestraotvan Kêgenstraot, Catharinastraot, Gussenstraot Albionstraot, en beej den transformator gaon we rechtsaaf de Catharinastraot ien, dan de Apolloniastraot ien en ovver ut Kerkepad naor ut Gemeenscfrapshuus. Ien de gussenstraot duut iedereen waachte, dan kunne de aachter- blievers wer beejkomme. De groepe en waages kriege dit jaor vur ut uerst en nummer pietje mit, dan is ut vur de meense nevve de straot veul gemek- kelukker te onthalde wat ze mojste wage of groep voDnte. Die nummerpietjes kunde mit ow deelnemersformulier afhale beej den Boerenboond, vur den optocht begint. 'S Zaterdagsaoves en 's zondagsmergens kunde op veul platse ien Luene léze welke nummerplats ge ien den optocht het gekrege. As ge dat nummerpietje en ow deelnemersformulier beej Martens Toen ienlevert, kriegde ow optochtsherrinnering, mar dénk ter an ut nummerpietje huert ter beej. An de meense die nevve dees roete wonen willen weej vraoge. urn euren owto zoewe te zetten, dat den optocht der hendig neve kan, dus alleraaol an dezellefde kant van de weg. Vest merci vur owlie hullup. h'ANDELKLUB "DE BELHAMELS" Alle leden worden om 1.J50 uur verwacht. Bij de kleuterschool. Alle Dansmarietjes van de 5 km. De Raad 'van Elf en de Prins hebben aan een donkere broek met dikke trui. Daaroverheen een witte blousse of vest. De andere komen dus leuk verkleed naar de kleuterschool toe. De derde groep weet zelf best wat ze doen moet-en. DE L]jIDSTEBS L.V.B. afd. LEUKEN In het Missiehuis St. Paul te Arcen is op vrijdag 12 maart een verdiepingsdag voor de leden van de L.V.B. Kosten hieraan ver bonden 8.50 koffietafel inbegrepen. Gaarne opgave voor woensdag 2'+ febr. Tel. 21^1

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1971 | | pagina 3