Pastoor Jonkers en sinds kort ook Pater Canisius nemen deel aan de parochieraad. Tot voorzitter werd gekozen Dhr. Kersten, vice- voorzitter Dhr. Theunis. sekretaresse Mevr. de Kroon. Na twee jaar is er een rooster van aftreden en kunnen de parochie raadsleden een maal herkiesbaar worden gesteld. De parochieraad is een college van representatieve leken uit de parochie. Het college stelt de pastoor op de hoogte van wat er leeft onder de parochianen e.n brengt advies uit over het gods dienstig leven. Voor de pastoor is de parochieraad een college waaraan hij diverse problemen uit de parochie kan voorleggen, zo-» wel om de mening van de parochianen te vernemen als om samen een oplossing te zoeken. Negen maal is de parochieraad onder voorzitterschap van Dhr. Kersten bijeen geweest en men mag vaststellen dat de leden zeer geanimeerd de vergaderingen hebben bezocht. In het begin verga derde men niet regelmatig en om beurten bij een lid aan huis. Sedert kort vergadert men iedere maand, en wel op iedere laatste dinsdag van de maand in het gemeenschapshuis. Mocht U, paro chieleden soms graag iets op de agenda vermeld zien, laat het voor die dag bij de sekretaris weten). Een godsdienstig bij de tijds beleid is niet alleen een taak voor de pastoor en/of de parochie raadsleden maar alle parochianen moeten hieraan meewerken. Enkele belangrijke punten waar de parochieraad de pastoor van ad vies gediend heeft zijn: De Jongeren-mis eens in de maand. Het koor, zowel heren als dameskoor alsook het orgel met orga nist naast het altaar in de kerk. Hét trachten te voorkomen van het vele praten in de kerk vooral onder de H. Mis van 10.30 uur. Mede gezocht naar lektoren. Gevraagd werd naar een goede voorbereiding van de eerste commu nicanten, ook ouderavond. Gezocht werd naar een goede spreker voor de schoolverlaters en ook voor de desbetreffende ouders een avond te organiseren. Wat kan men doen tegen het teruglopen van het zondags-kerkbezoek te Leunen Een nieuwe gespreksgroep trachten te formeren Enige relatie na afgevaardigde in het Dekenaal Centrum. De wijze van collecteren in de kerk bespreken. Mogelijkheid gezocht voor de aktiebe deelnemers van de jongeren mis om eens een eigen Eucharistie-viering te hebben. De vastenactie, dit jaar apart opgezet door een functie-groep van de drie dekenaten Gennep - Venray - Horst. Tijdens de vasten door de functiegroep "Volwassen Katechese" ge vraagd te spreken over"Christus". Zoeken naar enkele nieuwe parochieraadsleden, voor Dhr. Kersten en Dhr. Theunis. Beiden zouden graag hun plaats afstaan.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1969 | | pagina 5