Lectoren: Zaterdagav. 7.00 Mej. G, Reintjes Zondag: 7.30 J. Ouwerkerk 10.30 G. van Kempen Zaterdag 31 mei na de avondmis van 7.00 uur repetitie van het zangkoor voor de jongerenmis. 0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0 AAN ALLE PAROCHIANEN VAH LEUNEN Zondag 8 juni na de Hoogmis van 10.00 uur is de jaarlijkse Sacraments-processie. Parochianen! Heeft de processie nog zin, of moet ze in deze tijd waarin zoveel verandert ook maar verdwijnen? Ik dacht dat de processie ook in deze tijd nog waardevol is als uiting van ons geloof in de wezenlijke en waarachtige tegenwoordigheid van Christus in het H. Sacrament. Men zou het kunnen zien als een demonstratie, maar niet als een luidruchtige demonstratie met veel geschreeuw en holle leuzen tegen iets - zoals b.v. de anti vietnamoorlog demonstratie's - maar voor iets Wjj demonstreren n.l. met onze processie ons geloof in God en in Jezus Christus, wij laten andere menden zien dat wij geloven en dat het Geloof in God nog de richting bepaalt van ons leven. Misschien is de processie wel voor verbetering vatbaar, dat geloof ik zelfs. De deelname kan grpter worden en zeker kan onze deelname üeter worden door meer eerbied, wat dan weer uitgedrukt moet worden in beter meebidden. Ook lijkt mij het vroegere rustaltaar bij de meisjes-school - zo dicht bij de kerk - vrijwel overbodig. De verzorging van het enige rustaltaar dat dan zou overblij ven, zou. dan ook niet meer uitsluitend hoeven te gebeuren door de buurtschap van Café Kusters, maar zou een zaak worden die de hele parochie aangaat. Parochianen! Bent U met mij van mening dat de processie moet blijven, wie zorgt dan voor het rustaltaar? Dat kunnen gerust dezelfde mensen doen die het altijd gedaan hebben, want die deden het in het verleden goed, maar dat wil niet zeggen, dat anderen die niet in de buurt wonen er niets mee te maken hebben. Wie zorgt voor meer en betere deelname? Dat zouden mijns inziens de Besturen van de vereingingen kunnen doen, door als Bestuur een beroep te doen op hun leden eb ze aan te sporen mee te doen, eventueel in uniform. Als U met mij van mening bent dat er iets aan gedaan moet worden, dan ligt het misschien op de weg van de Parochieraad tijdig een stel mensen bijeen té roepen om déze zaak eens te

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 1969 | | pagina 3